برنج

جریمه چند میلیون دلاری مرسدس بنز، پورشه و نیسان در کره جنوبی

عصر خودرو- کره جنوبی شرکت‌های خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و نیسان را به اتهام تقلب و دستکاری در خودروهای دیزلی میلیون ها دلار جریمه کرد.

جریمه چند میلیون دلاری مرسدس بنز، پورشه و نیسان در کره جنوبی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، وزارت محیط زیست کره جنوبی به تازگی از جریمه چندین میلیون دلاری شرکت های خودروسازی مرسدس بنز ، پورشه و نیسان به اتهام تقلب و دستکاری در میزان آلایندگی خودروهای دیزلی خبر داده است.

  طبق تازه‌ترین اخبار منتشر شده در رسانه های خبری، برخی از مدل خودروهای دیزلی برندهای مرسدس بنز، پورشه و نیسان که در فاصله بین سال‌های 2012 تا 2018 میلادی تولید شده و در بازار کره جنوبی به فروش رسیده‌اند، توسط این خودروسازان دستکاری شده بودند تا میزان دقیق و صحیح آلایندگی موتور آنها مشخص نشود و آن ها بتوانند گواهی و پروتکل های زیست‌محیطی را با موفقیت پشت سر بگذرانند.

  طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت محیط زیست کره جنوبی، شرکت مرسدس بنز در در این کشور، 105 میلیون دلار جریمه باید بپردازد که در این میان بیشترین مبلغ جریمه را به خود اختصاص داده است. بعد از آن پورشه با 1.3 میلیون دلار و نیسان نیز با 1.2 میلیون دلار جریمه، به جرم تقلب در خودروهای دیزلی فروخته شده در بازار کره جنوبی متهم شده اند.

  بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که این بزرگترین و بیشترین مبلغ جریمه ای است که تاکنون دولت کره جنوبی از یک خودروساز درخواست کرده است. در رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن- آئودی در سال 2015 میلادی نیز مبلغ جریمه 19 میلیون دلار اعلام شده بود.

  طبق وب سایت driven، از مدل خودروهای برندهای مذکور می توان به 2 هزار و 293 دستگاه خودروی نیسان قشقایی، 934 دستگاه پورشه ماکان اس دیزل و 37 هزار و 154 دستگاه خودروی بنز از مدلهای C 200d، GLC 220 d 4MATIC، GLC 250 d 4MATIC و  ML 250 BlueTEC 4MATIC اشاره کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط