برنج

قطعه سازان مدعی شدند: بین ۷۰ تا ۷۵ درصد مواد اولیه در سال گذشته هشتاد درصد گران شده است

عصر خودرو: یکبار هم که شده ادعایتان را کامل و مستند منتشر کنید

عصر خودرو- قطعه سازان امروز با برگزاری نمایش جدیدی با حضور رسانه های گروهی مدعی شدند قیمت ۷۰ تا ۷۵ درصد از مواد اولیه تولید قطعات خودرو در سال گذشته هشتاد درصد گران شده است و احتمالا حالا باید قیمت خودرو به همین نسبت گران شود.

عصر خودرو: یکبار هم که شده ادعایتان را کامل و مستند منتشر کنید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، این سناریوی تکراری سالهاست که تکرار می شود و تا کنون هیچ سند و مدرک مستندی از سوی قطعه سازان خطاب به تصمیم گیران دولتی و افکار عمومی در این زمینه منتشر نشده است. پیشنهاد عصرخودرو برای بررسی این ادعا این است که امسال برای اولین بار قطعه سازان با ارائه سند و مدرک و اعلام میزان مواد اولیه مصرفی در هزینه هایشان و قیمت فروش قطعه به خودروسازان ادعایشان را ثابت کنند. در صورتی که ادعای قطعه سازان با توجه به اسناد منتشر شده منطقی باشد، افکار عمومی قطعا همراه آنان ها خواهد بود و رسانه ها نیز این اسناد را به صورت کامل منتشر خواهند کرد.

    اگر قطعه سازان اسناد کلیه مدارک ادعایشان را منتشر نکردند و قیمت رسمی خودرو نیز با این ادعاها و افزایش هزینه های جانبی تولید شامل حقوق، دستمزد، بیمه و حمل و نقل و... حداقل هشتاد درصد افزایش پیدا نکند، باید انتظار دو اتفاق را داشته باشیم؛ اول اینکه امسال همه قطعه سازان یا باید تعطیل کنند یا در حالت دوم اینکه باید با ضرر بسیار سنگین قطعه تولید کنند و به خودروسازان تحویل دهند. اینکه قیمت رسمی خودرو قطعا این میزان افزایش نخواهد یافت بر هیچ کسی پوشیده نیست بنابراین واضح است داستان به مرگ بگیر تا به تب راضی شوند، سناریوی اصلی غوغاسالارانه ای است که سال هاست تکرار شده است . افکار عمومی منتظر لیست مستند افزایش قیمت همه مواد اولیه قطعه سازان است .

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط