اوتو ۳۶۰

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مطرح کرد:

باز شدن گره شماره گذاری تاکسی‌های یورو ۴ به دست جهانگیری

عصر خودرو- ضامنی از برگزاری جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل شماره گذاری تاکسی‌های تولید شده در داخل خبر داد.

باز شدن گره شماره گذاری تاکسی‌های یورو ۴ به دست جهانگیری
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در تشریح آخرین وضعیت شماره گذاری تاکسی‌های یورو 4 تولید شده از سوی شرکت ایران‌خودرو که شماره گذاری آن‌ها به دلیل ابلاغیه سازمان محیط زیست ممنوع شده است، گفت: در دو هفته گذشته جلسه‌های متعددی را برای حل مشکل شماره گذاری تاکسی‌های صفر با مدیران دستگاه‌های مختلف برگزار کردیم تا هرچه سریع‌تر مشکل رانندگان تاکسی که در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شرکت کردند و خودرو آن‌ها آماده است، اما به دلیل سطح آلایندگی شماره گذاری نمی‌شود، حل شود.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: در جلسه‌های برگزار شده قول‌هایی داده شد تا با برگزاری جلسه فرا دستگاهی مشکل شماره گذاری تاکسی‌ها حل شود.

  ضامنی ادامه داد: قرار بر این شد با معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای برگزار شود تا در این بازه زمانی بتوانیم شماره گذاری هزار و 500 دستگاه تاکسی یورو 4 تولید شده در کشور که در صف شماره گذاری هستند، حل شود.

  او در واکنش به این سوال که چرا شرکت خودروساز که توانایی تولید خودرو یورو 5 را دارد، تاکسی‌ها را با سطح آلایندگی یورو 4 تولید می‌کند گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که متقاضیان برای خودروهای تولیدی شرکت‌های خودروساز صف می‌کشند و خودروساز با توجه به افزایش تقاضا برای خود هزینه تراشی نمی‌کند که بخواهد خودرو با سطح آلایندگی یورو 5 تولید کند.

  مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: زمانی که به خودروساز امکان افزایش قیمت داده نشود، خودروساز نیز هزینه تولید خود را با تولید خودرو یورو 5 افزایش نمی‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط