برنج

ثبت نام ۵۱ هزار خودرو برای دوگانه‌سوزکردن در سامانه وزارت نفت

عصر خودرو- سرپرست مدیریت طرح‌های سی‌ان‌جی گفت: از ۵۱ هزار خودروی ثبت‌نام شده در سامانه وزارت نفت تنها ۱۰ درصد مشمول طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان هستند.

ثبت نام ۵۱ هزار خودرو برای دوگانه‌سوزکردن در سامانه وزارت نفت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، محمدحسین باقری با اشاره به ثبت نام 51 هزار خودرو در سامانه وزارت نفت ادامه داد: از این تعداد 5 هزار و 100 خودرو، خودروی عمومی هستند و شامل طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی می‌شوند.

  وی افزود: سایر خودروهای ثبت نامی جزو خودروهای خصوصی هستند که شامل این وام بلاعوض نمی‌شوند.

  باقری تاکید کرد: در این مرحله تنها خودروهای عمومی شامل وانت‌بارها، تاکسی‌ها و ون‌ها از این وام استفاده می‌کنند و در مرحله بعد مسافرکش‌های شخصی مشمول این طرح می‌شوند.

  وی با بیان اینکه از 5 هزار و 100 خودروی ثبت نامی تعدادی تبدیل شده و تعدادی نیز در نوبت تعدیل قرار دارند، گفت: از آنجا که آمار کارگاه‌ها هنوز تجمیع نشده نمی‌توان تعداد دقیق خودروهای عمومی گاز سوز شده در این طرح را اعلام کرد با این حال هر کارگاه امکان تبدیل 7 خودرو در روز را دارد.

  سرپرست مدیریت طرح‌های سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: با مراجعه به سامانه و تکمیل ثبت نام، امکان انتخاب نوبت برای هفته بعد وجود دارد و خودروها با مراجعه به کارگاه انتخابی در تاریخ مشخص شده، در همان روز خودروی خود را دوگانه سوز خواهند کرد.

  وی افزود: اگر فردی در تاریخ تعیین شده نتواند به کارگاه تبدیل مراجعه کند، نیاز به نوبت‌گیری مجدد نیست بلکه کارگاه‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه امکان تبدیل خودروهایی از این دست را فراهم کرده‌اند.

  باقری تاکید کرد: کار تبدیل یک میلیون و 460 هزار خودروی عمومی در 14 ماه انجام خواهد شد و زمانی که به دلیل کرونا کار به تعویق افتاد با افزایش تعداد تبدیل خودروها به گازسوز در ماه‌های آینده جبران می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط