اطلس خودروکرمان خودرو

سرپرست طرح‌های سی.ان.جی اعلام کرد:

استاندارد گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها تدوین می‌شود

عصر خودرو- سرپرست طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از همکاری با سازمان ملی استاندارد برای تدوین استانداردهای لازم برای گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها خبر داد.

استاندارد گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها تدوین می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، «محمدحسین باقری» امروز (پنجشنبه) با بیان اینکه تا کنون 57 هزار و 590 نفر در سامانه وزارت نفت برای تبدیل رایگان خودروهای عمومی ثبت نام کرده‌اند، ‌گفت: از این تعداد چهار هزار و 6 نفر نوبت گرفته‌اند و دو هزار و 779 نفر نیز در فرآیند نوبت‌گیری هستند.

  باقری افزود: این آمار نشان می‌دهد که فقط 6 هزار و 800 نفر از ثبت‌نامی‌ها مربوط به خودروهای عمومی بوده که مشمول طرح وام بلاعوض برای تبدیل هستند.

  وی در مورد آخرین وضعیت احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس سی.ان.جی در تهران نیز تاکید کرد: هنوز اقدام عملی صورت نگرفته و منتظر تامین زمین و محل مناسب از سوی شهرداری‌ها، ‌وزارت کشور و سایر ارگان‌هایی هستیم که به نوعی در کلانشهر تهران، زمین در اختیار دارند.

  باقری مکان مناسب برای احداث این جایگاه‌ها را میادین میوه و تره بار و پایانه‌های مسافری اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی دانست و افزود: با احداث جایگاه‌های کوچک مقیاس، ‌تاکسی‌ها و وانت‌بارها در زمانی که منتظر بار و یا مسافر هستند می‌توانند در همان مکان سوخت‌گیری خود را انجام دهند و در زمان صرفه‌جویی کنند.

  به گفته سرپرست طرح‌های سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، پراکندگی جایگاه سی.ان.جی در مرکز و شمال شهر تهران کم است، اما به دلیل قیمت زمین در این مناطق، ‌توسعه به کندی انجام می‌شود، در حالی که اگر زمین تامین شود سرمایه‌گذاران آمادگی احداث جایگاه را دارند.

  وی در مورد گازسوز کردن موتورسیکلت‌ها نیز گفت: با سازمان ملی استاندارد در مورد تدوین استاندارد این موضوع همکاری می‌کنیم. اگرچه در حال حاضر این استاندارد برای کارخانه‌های موتورساز وجود دارد، اما در تلاشیم تبدیل کارگاهی موتورهایی که اکنون در حال تردد هستند نیز با همین استاندارد و زیر نظر موتورسازان انجام شود.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو