اطلس خودروکار کلیک

تصویب یک فوریت طرح نظام یکپارچه بلیط الکترونیک حمل ونقل عمومی

عصر خودرو- اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی شورا یک فوریت طرح اصلاحیه ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیط الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران را به تصویب رساندند.

تصویب یک فوریت طرح نظام یکپارچه بلیط الکترونیک حمل ونقل عمومی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به  گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محمد علیخانی در تشریح یک فوریت طرح اصلاحیه ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیط الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: این مصوبه به دلیل برخی از ابهامات اجرایی نشده است و دستگاهها و ذینفعان این مصوبه سالها طی مکاتباتی خواستار اجرایی شدن آن هستند که از جمله آنها می‌توان به سربازان وظیفه اشاره کرد که خواستار دریافت کارت بلیط مترو هستند. کارت بلیطی که 80 درصد آن را شهرداری و 20 درصد را نیروهای مسلح پرداخت می‌کنند.

  وی افزود: با توجه به این که زمان زیادی از این مصوبه گذشته و پیگیریهای زیادی هم در رابطه با آن انجام شده است، تصویب فوریت آن در جهت اجرایی شدن مصوبه موثر خواهد بود.

  وی در تشریح علت طولانی شدن اجرای این مصوبه نیز گفت: با توجه به این که باید برای مثال سربازان وظیفه تعدادشان مشخص می شد و این کار نیاز به بررسی و همکاری با نیروهای مسلح داشت طولانی شده لذا امروز اگر یک فوریت آن به تصویب برسد گامی در جهت اجرای سریعتر آن خواهد بود.

  در ادامه مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران در مخالفت با یک فوریت این طرح گفت: 7 ماه قبل به یک فوریت طرحی رأی داده ایم. امروز و پس از 7 ماه کمیسیون مربوطه گزارش رد این طرح را ارائه کرده در حقیقت نمی شود ما به یک فوریت طرحی رأی دهیم و پس از 6 ماه گزارش رد آن ارائه شود . به این ترتیب معنای فوریت در طرح های شورا از بین خواهد رفت.

  وی افزود: به این ترتیب مخالف فوریت این طرح هستم و بهتر است خارج از نوبت این طرح رسیدگی نشود. تنها طرحی که عدم رسیدگی خارج از نوبت آن موجب ضرر و زیان مهمی شود باید با فوریت پیگیری شود. این موضوع سال 1392 بررسی شده لذا به صورت عادی می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

  در ادامه جلسه سالاری به عنوان موافق فوریت طرح نیز گفت: دغدغه آقای الویری درست است، اما ما در حال حاضر طرح هایی که به صورت یک فوریت نیز مورد بررسی قرار می گیرد در فرایند قانونی بعضا دو ماه به طول می انجامد.در این طرح نیز بررسی های کارشناسانه انجام خواهد شد.

  به گزارش ایسنا اعضای شورا نهایتا با 14 رأی موافق از مجموع 17 نفر حاضر در جلسه یک فوریت این طرح را به تصویب رساندند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو