اطلس خودروکرمان خودرو

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

طرح ساماندهی خودرو هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می‌شود

عصر خودرو- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون متبوعش طی هفته آینده خبر داد و گفت: این طرح دارای محورهای مختلفی مانند اصلاح سیستم توزیع، کاهش قیمت تمام شده تولید و حذف هزینه های سربار است.

طرح ساماندهی خودرو هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، علی جدی نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون متبوعش طی هفته آینده خبر داد و گفت: این طرح محورهای مختلفی مانند اصلاح سیستم توزیع، کاهش قیمت تمام شده تولید، حذف هزینه‌های سربار و... دارد که پس از چکش‌کاری و تصویب در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی بیشتر به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود.

  نماینده مردم شیران در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر نحوه توزیع خودرو به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم تبدیل شده است که در طرح ساماندهی خودرو این موضوع با اولویت بررسی و راهکارهای رفع آن شناسایی می‌شود.

  افزایش قیمت خودرو هرسه ماه یکبار موجب التهاب بازار می‌شود

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم همچنین تصمیم شورای رقابت مبنی بر اینکه خودروسازان می‌توانند هر سه ماه یکبار درخواست افزایش قیمت دهند را عاملی برای التهاب بیشتر بازار توصیف کرد و ادامه داد: هرچند شرکت‌های خودروسازی اصلاح قیمت‌ها را به دلیل نوسانات قیمتی نهاده‌های تولید، ضروری می‌دانند اما باید سازوکار مناسبی برای این موضوع در نظر گرفته شود تا تصمیمات نامناسب موجب تشدید نابسامانی بازار نشود.

  به زعم نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزایش هر سه ماه یک بار قیمت خودرو نه تنها از نظر روانی موجب التهاب بازار می‌شود بلکه ممکن است زمینه سوءاستفاده برخی افراد را نیز فراهم کند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط