اطلس خودروکرمان خودرو

بازار خودروی روسیه دومین بازار بزرگ در اروپاست

عصر خودرو- دوستداران خودرو در روسیه در ماه گذشته میلادی بیش از ۱۳۰ هزار خودروی جدید ( به جز خودروهای تجاری سبک یا ال سی وی) خریداری کردند و این کشور حالا پس از آلمان در رتبه دوم در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا قرار دارد.

بازار خودروی روسیه دومین بازار بزرگ در اروپاست
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، علیرغم کاهش فروش خودرو در ماه اوت، بازار خودروی روسیه یکی از بزرگترین بازارهای اروپا است و پس از آلمان در رتبه دوم قرار دارد.

  طبق گزارش آژانس تحلیلی اوتواستات، دوستداران خودرو در روسیه در ماه گذشته بیش از 130 هزار خودروی جدید ( به جز  خودروهای تجاری سبک یا ال سی وی) خریداری کرده‌اند. فروش خودرو در ماه اوت 0.5 درصد کمتر از سال گذشته در همین زمان بود. فروش خودرو در روسیه در ماه جولای 7 درصد رشد داشت. ولی این کاهش فروش مانع بالا رفتن سه پله ای روسیه در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا نشد.

    علیرغم افزایش رکود در ماه اوت به خاطر بی ثباتی‌های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، آلمان هنوز هم یکی از سردمداران بی چون و چرای فروش خودرو در اروپاست. بیش از 251 هزار خودرو در ماه اوت در این کشور فروخته شده است. آمار به دست آمده از خودرو سازان نشان می دهد فروش سالانه آنها حدود 20 درصد در ماه اوت کاهش داشته است.

  فرانسه با فروش 103 هزار خودروی جدید در رتبه سوم قرار دارد و پس از آن ایتالیاست که حدود 89 هزار خودرو فروخته است. مصرف کنندگان انگلیسی 87000 خودرو خریداری کردند تا این کشور در رتبه پنجم در لیست بزرگترین بازارهای خودروی اروپا قرار بگیرد.

  آلمان جایگاه خود را به عنوان برترین فروشنده خودرو در ماه اوت حفظ کرد و فرانسه و انگلیس به ترتیب رتبه های دوم و سوم خود را از دست دادند. تحلیلگران اشاره می‌کنند بازار خودروی اروپا در کل به خاطر کاهش فصلی تقاضا کوچک شده است.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط