اطلس خودروکرمان خودرو

رشد ۱۸.۴ درصدی تولید خودروی سواری

عصر خودرو- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۳۴۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودروی سواری از سوی خودروسازان کشور از ابتدای امسال تا پایان مردادماه و رشد ۱۸.۴ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

رشد ۱۸.۴ درصدی تولید خودروی سواری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، جمع تولید خودروی سواری تا پایان مردادماه پارسال 291 هزار و 200 دستگاه بود. در این مدت تولید وانت رشد 38.4 درصدی داشت و به 31 هزار و 528 دستگاه رسید.

  با این حال تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون با ثبت افت 5.9 درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به 673 دستگاه رسید.

  خودروسازان پارسال در مجموع 927 هزار و 197 دستگاه خودرو تولید کردند که سهم شرکت‌های تولیدکننده خودروهای سواری از این تعداد 855 هزار دستگاه و سهم شرکت‌های فعال در حوزه تولید خودروهای تجاری سبک و سنگین 72 هزار و 197 دستگاه بود.

  بر اساس اظهارات «سعید زرندی» معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 99 از سوی سیاست‌گذار خودرو هدف‌گذاری شده است.

  به گفته کارشناسان، صنعت خودرو با دارا بودن بیش از سه درصد سهم در تولید ناخالص ملی کشور، همچنین سهم 18 تا 20 درصدی در بخش صنعت و سهم 12 درصدی اشتغال بخش صنعتی کشور، از جایگاه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ویژه ای برخوردار بوده و سهم و نقش مناسبی در اقتصاد کشور دارد.

  رشد تولید کمباین و تایر

  برپایه این گزارش، از ابتدای امسال تا پایان مردادماه 208 دستگاه کمباین و هفت هزار و 141 دستگاه تراکتور در کشور تولید شد که در مقایسه با پنج ماهه پارسال به ترتیب رشد 30.8 درصدی و افت 4.1 درصدی داشته است.

  در این مدت تولید تایر خودرو نیز با ثبت رشد 28.6 درصدی به 106 هزار و 900 تن رسید.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط