SKG

صنعت خودروسازی به قطعات ایرانی مجهز می شود

عصر خودرو- تامین مواد اولیه خطوط پرسی، تولید قطعات و انواع ابزار خودرو از جمله اهدافی است که یک شرکت دانش‌بنیان به دنبال تحقق آن بوده و در حال حاضر محصولاتی را به صنعت خودروسازی ارائه کرده است.

صنعت خودروسازی به قطعات ایرانی مجهز می شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، اصغر ربیعی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان قالب‌های پیشرفته ایران خودرو، ساخت انواع پنل گیج، ساخت انواع ماشین‌آلات و انجام پروژه‌های خدماتی، ارائه خدمات مربوط به قالب و پنل‌گیج، تولید قطعات پروگرسیو، مجموعه‌سازی و برش ورق به صورت کویل را از محصولات این شرکت دانست و گفت: شرکت ما علاوه بر برخورداری از توانمندی طراحی و ساخت قالب‌های فلزی خودرو در سایزهای G5.G4.G3.G2 و نیز طراحی و ساخت قالب‌های پلاستیک و قالب‌های ریخته‌گری، از امتیاز ویژه‌ای در ساخت قالب‌های پروگرسیو برخوردار است که خودروسازان جهانی برای تولید انبوه قطعات از آن بهره می‌برند.

  وی ادامه ‌داد: با استفاده از این ویژگی، تمام مراحل تولید قطعه، داخل یک قالب و به صورت پیوسته انجام می‌شود که سرعت تولید قطعه در مقایسه با قالب‌های کلاسیک‌ بسیار بالاتر، کیفیت آن مناسب‌تر، قابلیت تکرارپذیری بیشتر و قیمت نهایی قطعات نسبت به قطعات تولیدی در قالب‌های کلاسیک پایین‌تر است.

  ربیعی خاطر نشان ‌کرد: درحال حاضر با استفاده از این فناوری، قالب‌های بدنه پژو 206 و پژو 206صندوقدار طراحی و ساخته شده است. همچنین تامین 131 قطعه از قطعات بدنه این دو مدل خودرو در حال انجام است.

  مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: ظرفیت ساخت قالب در شرکت، پس از انجام طرح توسعه به حدود 900 تن در سال افزایش یافته است که این میزان نسبت به ظرفیت قبلی بیش از 2 برابر افزایش در طول یک سال را نشان می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط