اطلس خودروکار کلیک

خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!

عصر خودرو- شرکت سونی اعلام کرد که خودروی Vision-S Concept به مرحله تولید انبوه نمی‌رسد.

خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲:۰۰
  • خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!
  • خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!
  • خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!
  • خودروی Vision-S Sedan Electric سونی تولید نمی‌شود!

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سال 2020 بود که شرکت سونی با رونمایی از یک اتومبیل شرکت کنندگان در نمایشگاه CES را غافلگیر کرد. این خودرو که Vision-S Concept نامیده می‌شود، یک سدان الکتریکی است که هدف آن رانندگی بهتر است. با توجه به فناوری‌های پیشرفته‌ای که پشت این پروژه بود، تعداد انگشت شماری از مردم امیدوار بودند که این خودرو به تولید برسد.

یک سال بعد شرکت سونی Vision-S را دوباره به نمایش عموم گذاشت، اما این بار این خودرو را در یک جاده عمومی در اروپا به نمایش گذاشت که همه را امیدوار کرد که این خودرو به تولید انبوه برسد. سونی در واقع در حال توسعه مداوم این کانسپت است، اما این خودرو به تولید نخواهد رسید. آن چیز که ما می‌دانیم این است که حداقل این خودرو با نام اتومبیل با مارک سونی ساخته نمی‌شود.

این افشاگری توسط سخنگوی سونی انجام شد که گفت: این شرکت هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه یا فروش خودرو ندارد. بنابراین هرچقدر خودروی Vision-S Concept زیبا طراحی شده باشد اما به تولید نمی‌رسد. این فقط یک بستر خوب آزمایش برای فناوری‌های آینده خودرو است، به ویژه از نظر ایمنی و قابلیت اطمینان در رانندگی خودمختار و افزایش سرگرمی در ماشین و تجربه کلی مفید بوده‌است.

خودرو کانسپت Vision-S در حال حاضر دارای قابلیت‌های خودروی مستقل سطح 2+، دارای ویژگی کروز کنترل تطبیقی​​، سیستم پارک خودکار و تغییر مسیر اتوماتیک است. بدیهی است که طراحی‌های این شرکت در این مرحله متوقف نمی‌شود و رو به جلو پیش می‌رود.

از نظر فنی خودرو Vision-S Concept یک استریو پیچیده را با سیستم 360 Reality Audio این شرکت پخش می‌کند. البته با اتصال فناوری 5G انجام بازی‌های ویدئویی هنگام راندن خودرو در جاده فراهم می‌شود. تصویربرداری، اپتیک و سرگرمی از جمله موارد دیگر امکانات این خودرو است. سونی به ما نشان می‌دهد که فناوری‌هایش می‌توانند به اتومبیل نیز برسند. نباید تعجب کرد اگر روزی یک خودروی خودران همراه با اجزای سونی تولید شود. وقتی این خودرو تولید می‌شود باید به یاد داشته باشیم که روزگاری یک اتومبیل با مارک سونی وجود داشته است که باعث پیشرفت مدل‌های آینده شده است.

برچسب ها
کرمان موتور