فونیکسریمکسبهتام

در سه ماهه دوم ۲۰۲۴

رکوردشکنی بی وای دی در فروش خودروهای برقی و هیبریدی

عصر خودرو- بی‌وای‌دی رکورد فروش خودروهای برقی و هیبریدی را در سه ماهه دوم به ثبت رساند زیرا کاهش قیمت‌ها و فناوری‌های جدید باعث تشویق مصرف‌کنندگان به خرید شده است.

رکوردشکنی بی وای دی در فروش خودروهای برقی و هیبریدی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پرفروش‌ترین برند خودروی چین در این دوره، نزدیک به یک میلیون مدل فروخت که پس از شروع کند در ابتدای سال، بازگشتی دوباره داشت.

  این فروش تا حدی ناشی از اقدام شرکت برای کاهش قیمت در اکثر مدل‌ها در اوایل سال جاری بود و سودآوری را قربانی کرد و مدل‌های بنزینی ساخت برندهای خارجی را هدف قرار داد.

  از نظر خودروهای صرفاً الکتریکی، فروش سه ماهه 426 هزار دستگاه آن را در فاصله قابل توجهی با سبقت گرفتن از تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده خودروهای برقی در سراسر جهان قرار می‌دهد.

  تسلا که توسط تحلیلگران پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه دوم 441 هزار و 19 خودروی برقی بفروشد، در بازارهای کلیدی مانند چین و اروپا دچار افت فروش شده است.

  بی‌وای‌دی در بازه زمانی آوریل تا ژوئن، رکورد فروش 982 هزار و 747 دستگاه خودروی سواری را به ثبت رساند. در ماه ژوئن، این میزان به 340 هزار و 211 دستگاه خودروی سواری برقی و هیبریدی رسید که یک رکورد ماهانه نیز محسوب می‌شود. با افزایش تنش‌های تجاری، صادرات نیز برای اولین‌بار در سه ماهه گذشته به بیش از 100 هزار دستگاه رسید.

  عقب نشینی ایالات‌متحده و اخیراً اتحادیه اروپا در مورد صادرات خودروهای برقی چین می‌تواند جاه طلبی‌های جهانی بی‌وای‌دی را در بازارهای کلیدی تضعیف کند. فروش در اروپا، حتی قبل از اعمال تعرفه های اضافی، ضعیف است. این شرکت امیدوار است با حمایت مالی از مسابقات فوتبال قهرمانی اروپا، مشتریان را تا حدودی مجذوب خود کند.

  طبق گزارش بلومبرگ، بی‌وای‌دی در سه ماهه دوم، اولین وانت هیبریدی خود را در مکزیک ارائه کرد تا به یک نوع خودرو جدید توسعه یابد. این برند خودرو همچنین از پلتفرم پلاگین هیبریدی جدید با قابلیت برد بیش از 2000 کیلومتر رونمایی کرد که فروش را بیشتر افزایش داد.

  برچسب ها
  کرمان موتوراکستریم
  مطالب مرتبط