مدیران خودروکارمانیا

تولید وانت جدید نیسان در آفریقای جنوبی

عصر خودرو: نیسان قصد دارد یک وانت مدل جدید را در سال ۲۰۱۸ در کارخانه آفریقای جنوبی خود تولید کند و برای بهره برداری از تقاضای رو به رشد این قاره، ظرفیت تولید تسهیلاتش را دو برابر خواهد کرد.

تولید وانت جدید نیسان در آفریقای جنوبی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، مایک وایت فیلد، مدیرکل نیسان آفریقای جنوبی اظهار کرد ظرفیت تولید این شرکت در کارخانه روسلین واقع در شمال پرتوریا با آغاز تولید مدل جدید، به 80 هزار دستگاه خودرو در سال خواهد رسید که دو برابر 40 هزار دستگاه کنونی است.

  وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت: نیسان با شرکتهای تامین کننده قطعه درباره مدل جدید سرگرم گفت و گو بوده و احتمالا جزییات طرحهایش را اوایل سال 2016 اعلام خواهد کرد.

  آفریقای جنوبی برای جذب شرکتهای خارجی از جمله شرکتهای خودروسازی نیسان، فورد موتور و فولکس واگن برای راه اندازی کارخانه و سرمایه گذاری مجدد در کارخانه‌های این کشور، از مشوقهای دولتی استفاده می‌کند.

  وزارت صنعت و بازرگانی آفریقای جنوبی اعلام کرده است اجرای برنامه دولت پس از سال 2020 هم تمدید می‌شود و سقف تولید برای اینکه واجد شرایط برخورداری از مزایا باشد، در سال 2016 به 10 هزار خودرو در سال کاهش پیدا می‌کند.

  طبق اعلام انجمن ملی تولیدکنندگان خودروی آفریقای جنوبی، سال گذشته 277 هزار و 491 دستگاه خودرو در این کشور تولید شد که 55 درصد آن صادر شد. پیش بینی می‌شود میزان تولید امسال به 622 هزار دستگاه و میزان صادرات احتمالا به 68 درصد افزایش پیدا کند.

  اگرچه کمتر کردن سقف تولید برای دریافت مزایای دولتی، ورود شرکتهای جدید را برای تولید خودرو در آفریقای جنوبی تسهیل می‌کند اما بزرگی ابعاد تولید همچنان در سودآوری موثر است.

  نیسان وانت نیم تنی ان پی 200 و مدل یک تنی ان پی 300 را در کارخانه روسلین تولید می‌کند و احتمالا ظرفیت کامل کارخانه را با دو شیفه کردن آن به حدود 100 هزار دستگاه در سال افزایش می‌دهد.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط