کارمانیا

قرارداد۸۰۰ میلیون یورویی ایران خودرو - پژو امضا شد

تاسیس یک شرکت مشترک

عصر خودرو- طبق قرارداد۸۰۰ میلیون یورویی ایران خودرو و پژو فرانسه، یک شرکت مشترک ۴۰۰ میلیون یورویی با ایران خودرو تاسیس می شود تا علاوه بر تولید پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۶ سه خودرو جدید پژو ۲۰۸، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ از اواسط سال ۲۰۱۷ تولید شود.

قرارداد۸۰۰ میلیون یورویی ایران خودرو - پژو امضا شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از رویترز، در جریان سفر رئیس جمهور ایران و هیات همراه به فرانسه خبر داد شرکت خودروسازی فرانسوی «پژو سیتروئن» برای ساماندهی تولید کنونی خودروها در ایران و آماده سازی تولید محلی خودروهای جدید یک شرکت مشترک با شرکت ایران خودرو تاسیس می کند.

  این توافقنامه که بازگشت شرکت پژو را به ایران پس از 18 ماه مذاکرات دشوار اعلام می کند در مقر فدراسیون شرکت‌های فرانسوی موسوم به «مدف» Medef به امضای کارلوس تاواره Carlos Tavares رئیس هیأت مدیره شرکت پژو و مدیرعامل ایران خودرو رسید.

  پژو سیتروئن در بیانیه‌ای اعلام کرد:امضای این توافقنامه راهبردی فصل دوره تحریم‌های بین المللی را می بندد و به ویژه به پژو سیتروئن و ایران خودرو امکان می دهد صفحه جدیدی را در تاریخ خود بنویسند.

  در این توافقنامه ساماندهی تولید کنونی مدل‌های قدیمی پژو 405 و پژو 206 که پس از تشدید تحریم‌ها علیه ایران خارج از قرارداد با ایران خودرو در این کشور ادامه یافت، پیش‌بینی شده است.

  شرکت تازه‌ تأسیس با سرمایه‌گذاری تا 400 میلیون یورو که به طور مساوی از سوی دو طرف تامین می شود ، کارخانه‌ای نزدیک تهران را برای تولید مدل‌های جدید پژو یعنی پژو 208، 2008 و 301 از اواسط سال 2017 نوسازی خواهد کرد.

  بدین ترتیب پژو سیتروئن نخستین شرکت خودروسازی است که پس از لغو تحریم‌های بین المللی با ایران قرارداد امضا می کند.

  توقف ناگهانی تولید محلی پژو در اوایل سال 2012 با ناخرسندی ایران خودرو مواجه شد در حالی که پرفروش‌ترین مارک در بازار داخلی ایران است و 30 درصد سهم این بازار را در اختیار دارد.

  دیگر شرکت خودروسازی فرانسوی «رنو» که تولید خود را در ایران اواسط سال 2013 متوقف کرد با این حال به نظر می رسد به دنبال پیشی گرفتن از رقباست.

  اوایل هفته یک منبع نزدیک به رنو گفته بود قراردادی به زودی با شرکای محلی فعلی خود یعنی ایران خودرو و سایپا برای تولید مدل‌های دیگر این شرکت امضا خواهد شد اما نتوانست بگوید که این قرارداد این هفته آماده خواهد بود یا نه.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۲
  • شماره ۴۰۲
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۶
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو