کارمانیا

در گفت‌و‌گو با معاون شهردار بررسی شد؛

اولویت شهرداری تهران خرید چه اتوبوسی است؟

عصر خودرو- شهر تهران برای سرویس مناسب به شهروندان تهرانی حداقل به ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد. این در حالیست تنها ۳ هزار دستگاه اتوبوس غیرفرسوده در سیستم حمل و نقل فعال است. معاون شهردار تهران با تاکید بر کاهش آلودگی هوا، الویت خرید را اتوبوس‌های برقی و هیبریدی اعلام کرد.

اولویت شهرداری تهران خرید چه اتوبوسی است؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از نسیم آنلاین، هم اکنون شهر تهران با داشتن 6500 دستگاه اتوبوس به شهروندان تهران در حالی خدمات می‌دهد که توسعه حمل و نقل عمومی سیاست جدی مدیریت کنونی شهر تهران است. بر اساس اعلام نظر سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل شهرداری تهران به خبرنگار «نسیم آنلاین»، تنها 3 هزار دستگاه از این تعداد غیرفرسوده هستند که از این تعداد یک هزار دستگاه اتوبوس دو کابین هستند و در چند سال آینده دو هزار تعداد دیگر آن فرسوده خواهند شد.

  بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاون شهردار تهران، می‌توان اینگونه گفت که تهران در چند سال آینده با معضل جدی کمبود اتوبوس مواجه خواهد شد. متاسفانه بیش از 6 سال است که اتوبوسی از سوی دولت به سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران تحویل نشده است و در این مدت شهرداری تهران به تنهایی به خرید اتوبوس اقدام کرده است.

  این در حالیست که سیاست توسعه حمل و نقل عمومی الویت مدیریت جهادی بوده است و بیشترین بودجه شهر نیز به این مساله اختصاص می‌یابد از این رو انتظار می‌رفت که امروز وضعیت اتوبوس‌های شهر تهران بهتر از حال باشد.

  تشکری هاشمی درباره چرایی کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر الویت جدی شهرداری تهران کاهش آلودگی هوا و استفاده از سوخت پاک بر اساس تکنولوژی‌های روز است از این رو در آزمایشگاهی کار کار‌شناسی برای استفاده از سوخت پاک در دستور کار گرفته است.

  وی با بیان اینکه الویت اصلی ما خرید اتوبوس‌های برقی، هیبریدی و الکترونیکی است، تاکید کرد: برای تامین کمبود اتوبوس‌های شهر تهران برنامه ریزی صورت گرفته تا از سوخت‌های پاک، تجدید پذیر، اقتصادی همچون برق و ال ان جی و حتی دیزل استفاده شود. هنوز مشخص نشده که سبد خرید اتوبوس‌های مورد نیاز شهر تهران از کدام نوع سوخت باشد اما با همکارانمان در شرکت واحد اتوبوسرانی در کنار سازندگان کار مطالعاتی آغاز شده است.

  معان شهردار تهران با اشاره به اینکه در این مسیر از تعامل خوبی با سازمان محیط زیست و شرکت بهینه سازی سوخت برقرار شده است، گفت: اساس آلودگی هوا است تا مشخص شود چه تکنولوزی می‌تواند آلودگی هوا را کنترل کند.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو