کارمانیا

کنسرسیوم "ویسمن موتور" سکان دار جدید " سرمایه گذاری بهمن" :

اجرای واقعی سیاست های اقتصاد مقاومتی را با خصوصی سازی واقعی در صنعت خودرو آغاز می کنیم

عصر خودرو- دومین مزایده فروش سهام سه شرکت مالک ۶۲/۲ درصدی سرمایه گذاری بهمن برگزار شد و کنسرسیوم " ویسمن موتور " از بخش خصوصی و با سابقه طولانی در صنعت خودرو سکان دارشرکت سرمایه گذاری بهمن شد.

اجرای واقعی سیاست های اقتصاد مقاومتی را با خصوصی سازی واقعی در صنعت خودرو آغاز می کنیم
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، نخستین آگهی مزایده واگذاری این سهام در پانزدهم اسفند ماه سال گذشته برگزار شد و  برنده ای که توانایی مالی ، تخصصی و فنی لازم برای تملک و اداره سه شرکت سرمایه گذاری اندیشه فردا – سرمایه گذاری توسعه انرژی هور – فن پردازان بهمن را داشته باشد در بر نداشت.
  پس از این اتفاق شرکت واگذار کننده که به دلیل بدهی و نیاز به منابع مالی برای انجام سایر فعالیت های خود با محدودیت نگهداری سهام روبرو بود و نسبت به انتقال 100% سهام سه شرکت مذکور که مالک 62/2 درصد سهام سرمایه گذاری بهمن بود را به موسسه مالی و اعتباری کوثر اقدام کرد.
  از آنجا که موسسه اعتباری کوثر  استراتژی بنگاه داری نداشته و می بایست خود را  با ضوابط ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تطبیق دهد  نسبت به واگذاری سهام شرکت های  تملک شده اقدام نمود.
  آگهی مزایده دوم واگذاری صد در صد سهام سه شرکت فوق الذکر ( مالک 62/2درصد سهام شرکت سرمایه گذاری بهمن ) در هجدهم خرداد ماه با اعلام سپرده 150 میلیارد تومانی شرکت در مزایده و با افزایش 82 میلیارد تومانی نسبت به دور اول در رسانه های دنیای اقتصاد و اطلاعات منتشر شد که کنسرسیوم " ویسمن موتور" با رعایت شرایط  مندرج در مزایده حاضر شد و در نهایت با کلیه ملاحظات و تمامی مراحل قانونی برنده مزایده شد. این در حالیست که سایر شرکت کنندگان در مزایده نسبت به واریز وجه سپرده به عنوان الزام حضور در مزایده اقدام نکردند، شایان ذکر است در اسناد آگهی مزایده فوق مبلغ کل مزایده بالغ بر 1600 میلیارد تومان و مبلغ ثمن نقدی معامله 300 میلیارد تومان و پرداخت مابقی ارزش سهام واگذاری طی اقساط مساوی 6 ساله با سود 16% اعلام شده بود.
  از شفافیت های مزایده فوق واریز نقدی وجه شرکت در مزایده به شماره حساب اعلام شده بود.
  واگذاری شرکت سرمایه گذاری بهمن در شرایطی به سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی انجام شد که بسیاری به دنبال خریداران خارجی برای سهام شرکت های خودروساز هستند.
  هدف ویسمن موتور این است که با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ظرفیت و قابلیت های قطب سوم خودروسازی کشور را از قوه به فعل درآورد و همچنین آثار تحریم ها را از چهره گروه بزداید.
  نهایتا فرآیند این واگذاری، دقایقی پیش با انجام آخرین اقدامات مربوط به تبادل قرارداد و تنظیم صورت جلسات انتقال سهام و امضای دفاتر به پایان رسید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو