کارمانیا

شهردار منطقه ۱۸ خبرداد:

راه‌اندازی خط جدید اتوبوس‌های تندرو در تهران

عصر خودرو- شهردار منطقه ۱۸ گفت:‌خط ۱۰ اتوبوس‌های تندروBRT در جنوب غرب تهران راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی خط جدید اتوبوس‌های تندرو در تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از فارس،  مصطفی سلیمی شهردارمنطقه 18 در این باره گفت: طول مسیر این خط ازحدفاصل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات تابزرگراه آزادگان جمعا"بطول 44کیلومتر بوده که ازاین مقدار12کیلومتر آن شامل مسیر رفت و برگشت از حدفاصل سه راه زرند(پل ساوه)تاپایانه مسافربری آزادگان واقع در بزرگراه آیت ا... سعیدی – تقاطع بزرگراه آزادگان قرارگرفته است.

  وی ادامه داد : در طول مسیر این خط ، تعداد 5 ایستگاه دوطرفه بنام (بلوار معلم ، آموزش و پرورش ، شهرداری ، ایستگاه های مترو نعمت آباد و آزادگان ) و تعداد 3 ایستگاه یک طرفه نیز بنام ( پژاوند ، سروری غربی و شرقی ) جانمایی شده تا شهروندان بسهولت برای انجام ترددهای روزانه خویش و دسترسی به سایر نقاط مختلف تهران و دیگر ایستگاه های وسائط نقلیه عمومی از آن استفاده کنند.

  سلیمی احداث این خط رادرراستای تداوم شعارکاهش فاصله شمال به جنوب دانست وخاطرنشان کرد: این نخستین خط BRT در پایتخت است که از سوی یکی از مناطق به صورت مستقل اجرا شده است ، چرا که خطوط قبلی با نظارت ومدیریت سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران احداث شده است که واردجنوبغرب تهران ومنطقه 18 می شود و می تواند نقش بسزایی در جابجایی مسافرهای این بخش از پایتخت داشته باشد.

  شهردار منطقه 18 یاد آورشد: با ورودخط   10 BRT به منطقه ،‌علاوه برشهروندان این منطقه،دیگرشهروندان ساکن مناطق 17 و 19نیزمی توانند به راحتی وارد شبکه حمل ونقل عمومی بشوند.همچنین به دلیل نزدیکی پایانه این خط اتوبوسرانی به پایانه متروخط 3،شهروندان ساکن شهرهای اقماری تهران مانند چهاردانگه، اسلامشهر، رباط کریم و شهریار نیز قادرخواهند بود ازخدمات این سامانه بهره مند شوند.

  وی درپایان اظهارداشت:این خط اتوبوسهای تندرو،جنوبغرب تهران رابه شمالغرب متصل وشهروندان می توانند با کمترین هزینه ممکن واردشبکه حمل ونقل عمومی تهران شده و به میادین بوتان،‌شمشیری،فتح، آزادی،فلکه دوم صادقیه و پایانه های مترو و اتوبوسرانی طول مسیر دسترسی پیدا کنند.

  این خط روزگذشته بطور آزمایشی فعالیت خود را شروع و شهروندان  را به مبادی و مقاصد مورد نظر جابجا می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو