آغاز ساخت آزادراه کنارگذر شرق اصفهان با حضور ۲ وزیر

عصر خودرو- عملیات اجرایی آزاد راه کنارگذر شرق اصفهان روز پنجشنبه با حضور وزیران راه و شهرسازی و تعاون، کار و امور اجتماعی آغاز شد. بزرگراهی به طول ۹۳ کیلومتر که از آزاد راه نطنز – کاشان – اصفهان آغاز و به آزاد راه اصفهان – شیراز ختم می‌شود.

آغاز ساخت آزادراه کنارگذر شرق اصفهان با حضور ۲ وزیر
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»به نقل از ایرنا، طرح آزادراه کنارگذر شرق اصفهان با حضور دو نفر از وزیران دولت و جمعی از مسئولان استانی اصفهان کلنگزنی شد. عرض این کنارگذر که از کیلومتر 38 اصفهان - نطنز آغاز می‌شود و در نهایت تا سه راهی اصفهان - مبارکه ادامه دارد، 31 متر با شش باند رفت و برگشت و 10 تقاطع غیرهمسطح است. این طرح که در سه فاز اجرایی خواهد شد کاهش مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و در نتیجه صرفه‌جویی در سوخت و کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای را به دنبال خواهد داشت.

  این طرح ملی، به دلیل کمبود اعتبار هشت سال معطل مانده بود و با سرمایه‌گذاری سازمان بازنشستگی کشوری و همراهی وزارت راه و تعاون با حضور وزرا آغاز به کار کرد.
   عباس آخوندی در مراسم راه‌اندازی قطعات یک و دو آزادراه کنارگذر شرق اصفهان با اشاره به نقش این کنارگذر در کریدور شمال-جنوب داخل کشور گفت: این پروژه می‌تواند به آزادراه اصفهان-شیراز یا همان کریدور شمال- جنوب ایران به طول 240 کیلومتر متصل شود.

  وی افزود: این دو آزادراه به طور همزمان تکمیل خواهند شد و در مجموع پروژه‌ای به‌طول 300 کیلومتر برای تمام این خطه و ملت ایران به بهره‌برداری خواهد رسید.
  آخوندی با اشاره به روند پیشرفت و ساخت کنارگذر شرق اصفهان بیان داشت: احداث این مسیر سال 82 آغاز شد و پس از سپری کردن روند پیشرفت در اوایل سال 90 از نفس افتاد و درگیر مسائل حقوقی و اداری شد اما پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با توافق با سرمایه‌گذار پیشین و بدون نیاز به رفع مسائل حقوقی از طریق مراجعه به دادگاه، این پروژه را تحویل گرفتیم.

  وی تأکید کرد: این خواسته دیرینه مردم بود که برای بازدید از دو قطب بزرگ گردشگری و صنعتی کشور یعنی اصفهان و فارس در کریدور شمال به جنوب کشور حرکت کنند.
  وی همچنین قطار سریع السیر اصفهان تهران را از طرح‌های بزرگ و آرزوهای تاریخی مردم خواند و افزود: این طرح ایران را وارد فناوری‌های جدید قطارهای سریع می‌کند.
  وی با اشاره به تأمین مالی و گشایش « ال سی» برای این طرح، خاطرنشان کرد: تیم ایرانی قرارگاه خاتم الانبیا و تیم چینی در محل اجرای طرح مستقر شده‌اند و با توجه به تأمین مالی خوبی که صورت گرفته امیدواریم تا 44 ماه آینده به نتیجه برسد.

  وی تأکید کرد: این قطار در تهران، فرودگاه امام خمینی، قم، شاهین شهر و اصفهان ایستگاه دارد.

  سهم دولت در این پروژه را کاهش دادیم

  این مقام مسئول با اشاره به مدل قراردادی کنارگذر شرق اصفهان خاطرنشان کرد: سهم مشارکت دولت و بخش خصوصی در قرارداد قبلی به صورت 50-50 بود که در مدیریت جدید سهم دولت به 30 درصد کاهش یافت و انتخاب پیمانکار از طریق برگزاری مناقصه انجام شد. همچنین سایر امور اداری به طور مرتب و قانونی جلو رفت تا مشکلی در آینده برای انجام این پروژه به وجود نیاید.

  وی افزود: برای 30 کیلومتر باقی‌مانده در قطعه سوم نیز فراخوان اعلام شد و در صورت موافقت پیمانکار دو قطعه اول و دوم از واگذاری قطعه سوم از سوی ما استقبال خواهد شد.

  آخوندی در ادامه به کنارگذر غرب اصفهان اشاره کرد و گفت:‌ در صورت اتمام عملیات اجرایی تا میدان کرکوند تا سه ماه آینده آن قسمت نیز افتتاح می‌شود و باقی‌مانده پروژه نیز پس از اصلاح مواد قانونی تکمیل خواهد شد تا در نهایت هر دو کنارگذر شرقی و غربی به آزادراه اصفهان-شیراز متصل شوند. وزیر راه وشهرسازی با اشاره به مزایای ساخت کنارگذر شرقی و غربی اصفهان بیان داشت: تکمیل این پروژه‌ها موجب ارتقای سطح ایمنی، کاهش آلودگی هوای استان و شهر اصفهان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت و ‌کاهش زمان سفر می‌شود.

  ربیعی: وارد دوران بهبود اقتصادی شده‌ایم

  همچنین علی ربیعی در مراسم آغاز عملیات اجرایی آزاد راه کنارگذر شرق اصفهان گفت: کشور وارد دوران بهبود وضعیت اقتصادی شده است و از نشانه‌های آن می‌توان به افزایش 9 درصدی حمل و نقل کالاهای صنعتی، افزایش چهار درصدی فروش سیمان، افزایش 13 درصدی تولید کاشی و سرامیک، بالارفتن مصرف برق صنعتی و به جریان افتادن سرمایه در گردش اشاره کرد.

  وی با بیان اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم با ریزش نیروهای شغلی مواجه بودیم، اظهار کرد: طرح راهبردی ما حفظ ظرفیت اشتغال موجود و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها بود، بطوری که در چند روز گذشته سه صنعت تعطیل شده در استان لرستان را احیا کردیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو