کارمانیا

رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران خبر داد؛

امضای ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی

عصر خودرو- رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران با اشاره به حضور سرمایه گذاران خارجی در صنایع ایران، گفت: تا پایان سال جاری، ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی کشور نهایی می شود.

امضای ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از اتاق بازرگانی و  صنایع و معادن تهران، منصور معظمی در سی‌ودومین نشست کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران گفت: تا پایان سال جاری، 6 قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی کشور نهایی خواهد شد.

  به گفته معظمی، به دنبال این قراردادها و تحول در صنعت خودروسازی کشور، مردم تا پایان سال 2017 میلادی سوار بر خودروهایی خواهند شد که از کیفیت و استاندارد روز دنیا برخوردار است.

  معظمی هم‌چنین از امضای قرارداد 70 میلیون یورویی میان ایران و بلژیک برای تولید گیربکس اتوماتیک در کشور خبر داد و عنوان کرد که شرکت سیتروئن نیز طی امضای قراردادی با شرکت سایپا، اقدام به سرمایه‌گذاری 160 میلیون دلاری در ایران کرده است. به گفته معظمی، بر اساس این قرارداد، مشارکت دو شرکت به صورت 50-50 است و آورده شرکت سایپا در این قرارداد، سایت کاشان است.

  وی همچنین به قرارداد میان سازمان ایدرو و رنو فرانسه اشاره کرد و افزود: سهم دو طرف در این قرارداد بر پایه 60 درصد سهم رنو و 40 درصد سهم ایدرو است و ارزش این قرارداد نیز 900 میلیون یورو است. به گفته وی، این قرارداد طی 15 اسفند ماه سال جاری با ثبت شرکت مشترک میان دو طرف، به طور رسمی آغاز خواهد شد.

  معظمی در عین حال از امضای قرارداد میان فولکس‌واگن و شرکت ماموت خبر داد و گفت: اگرچه گروه خودروسازی ایران‌خودرو به دنبال امضای این قرارداد بود اما شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت اصرار داشت که قرارداد میان فولکس‌واگن با شرکت‌های متعلق به بخش‌خصوصی بسته شود.

  به گفته وی، در قالب 6 قرارداد جدید در صنعت خودرو کشور، 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش جذب شده است. به گفته رییس سازمان ایدرو، قرارداد همکاری میان ایران‌خودرو و پژو فرانسه بسته شده ‌است و این در حالی است که قرارداد همکاری خودروسازی بنز آلمان نیز اواسط اسفندماه امسال امضا خواهد شد.

  معظمی سپس افزود: بنابراین شرکت‌های بزرگ خودروسازی خارجی همکاری با ایران را در قالب قراردادهای بلندمدت و سرمایه‌گذاری آغاز کرده‌اند و نمی‌توان گفت که شرکت‌های نفتی نمی‌آیند.
  وی گفت: شرکت‌های خارجی آماده ورود به همکاری با بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی ایران هستند بنابراین باید به وزارت نفت کمک کرد تا قراردادهای IPC نهایی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو