کارمانیا

نهایی شدن ۶ قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی

انتقاد طیب نیا از مخالفان خصوصی سازی

عصر خودرو- انتقاد طیب نیا از مقاومت در برابر خصوصی سازی، خریداری برنج و کره برای تنظیم بازار، توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید و ارائه صورتحساب سهام عدالت از هفته آینده از مهمترین اخبار این هفته بودند.

انتقاد طیب نیا از مخالفان خصوصی سازی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، در هفته ای که گذشت انتقاد طیب نیا از مخالفان خصوصی سازی در ایران و دفاع معاون اول جهانگیری از پنجره واحد گمرکی در مقابل انتقادات وزارت صنعت، معدن و تجارت از مهمترین واکنش هایی بود که مطرح شد.

  انتقاد طیب نیا از مقاومت در برابر خصوصی سازی

  علی طیب‌نیا با انتقاد شدید از مقاومت برخی افرادی که در حوزه خصوصی‌سازی‌ها و واگذاری شرکت‌های دولتی به شدت مقاومت می‌کنند، گفت: مقام معظم رهبری دستور رسیدگی و سرعت بخشیدن به موضوع خصوصی‌سازی‌ها را صادر کرده‌اند، اما عده‌ای در مقابل آن مقاومت می‌کنند.

  خریداری 83 هزار تن برنج

  علی قنبری معاون وزیرجهاد کشاورزی بابیان اینکه83هزارتن برنج خریداری شده و بزودی وارد کشور می‌شود، گفت:هم اکنون ذخایر گندم کشور 9.4میلیون تن و برای حدود 10ماه آینده کافی است.

  خریداری 800 هزار تن کره

  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت بازار کره را مورد اشاره قرار داد و گفت: وضع بازار این کالا مطلوب و قیمت‌ها نیز مناسب هستند؛ حدود 800 تن کره نیز خریداری کرده‌ایم که بزودی وارد کشور خواهد شد.

  سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان بخش خصوصی و دولتی یکسان شد

  نمایندگان مجلس با تصویب مقرر کردند کارکنان بخش خصوصی و دولتی که ماهانه تا 2 میلیون تومان دریافتی داشته باشند از پرداخت مالیات معاف می شوند. پیش از این ابهامی در این ماده وجود داشت که معافیت مالیاتی بخش دولتی 2 میلیون تومان و معافیت مالیاتی بخش خصوصی 1 میلیون و 500 هزار تومان بود. بر اساس این اصلاحیه جدید افرادی که ماهانه 2 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند.

  افزایش 45 درصدی قیمت گوشت قرمز

  نگاهی به نوسانات قیمت گوشت قرمز گوسفندی نشان می دهد قیمت این ماده پروتئینی از اواخر شهریور ماه سال 94 تا اسفند 95 با حدود 45 درصد افزایش به حدود 39هزارتومان در هر کیلوگرم رسیده است. قیمت این ماده پروتئینی اواخر شهریور ماه پارسال حدود 27هزارتومان در هر کیلوگرم بود که این رقم در حال حاضر به حدود 39هزارتومان رسیده است.

  راه‌اندازی 5 طرح جدید پتروشیمی

  معاون وزیر نفت با اشاره به بهره برداری از 5 طرح جدید پتروشیمی در سال 96، اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 19 میلیون تن محصول پتروشیمی به ارزش 10 میلیارد دلار صادر شده است.

  برگزاری مناقصه محدود برای توسعه آزادگان

  وزیر نفت با بیان اینکه مناقصه توسعه آزادگان به صورت محدود برگزار می شود، از پیشنهاد جدید مرسک دانمارک برای توسعه یک میدان نفتی ایران خبر داد.

  واردات پرتقال از کشور مصر

  سرانجام پس از دو هفته، علی اکبرمهرفرد معاون وزیر جهادکشاورزی خبر واردات پرتقال از کشور مصر توسط این وزارتخانه را تایید کرد و گفت: واردات پرتقال به منظور تنظیم بازار شب عید انجام می گیرد.

  رقابت نابرابر قاچاقچیان موبایل با واردکنندگان رسمی

  حسین غروی عضو هیات رئیسه فدراسیون واردات ضمن تایید مشکل مالیات بر ارزش افزوده درخصوص واردات رسمی گوشی تلفن همراه، اظهار داشت: دقیقا گزارش اغلب فعالان این حوزه، اعم از واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لب تاب، این موضوع را تایید می کند که به دلیل اختلاف قیمت ناشی از پرداخت حقوق و عوارض و مالیات ارزش افزوده، رقابت میان واردکنندگان رسمی و قاچاق تبدیل به یک رقابت از پیش باخته برای واردات قانونی شده است.

  تعیین حداقل هزینه معیشت کارگران ٢.٤میلیون تومان

  علی خدایی، عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: بعد از 8 جلسه بررسی های آماری در کارگروه تخصصی مزد با استناد به آمار و اطلاعات دریافتی از مراجع رسمی آماری، در نهایت توافق گروه های کارگری، کارفرمایی و نماینده دولت هزینه سبد معیشت خانوار برای تعیین مزد سال آینده تعیین شد. بر این اساس با توافق شرکای اجتماعی حداقل هزینه سبد معیشت برای یک خانواده 3.5 نفره برای سال آینده 2 میلیون و 489 هزار تومان تعیین شد.

  نهایی شدن 6 قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی

  منصور معظمی رئیس کمیسیون انرژی و محیط‌زیست اتاق تهران با اشاره به حضور سرمایه گذاران خارجی در صنایع ایران، گفت: تا پایان سال جاری، 6 قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی کشور نهایی می شود.

  توقف تولید پژو 405 و پراید

  رضا رضایی رئیس انجمن قطعه سازان با بیان اینکه بحث توقف تولید پراید و پژو 405 مطرح است اما ایران خودرو قصد دارد تولید پژو پارس را ادامه دهد، اظهار داشت: در حال حاضر قطعات پراید، پژو 405 و پژو 206 به ترتیب بیشترین سهم فروش را در صنعت قطعه سازی به خود اختصاص داده‌اند. ضمن آنکه در آخرین جلسه شورای سیاست گذاری صنعت خودرو در مورد به روز رسانی استانداردهای صنعت خودروسازی بحث شد. وی با اشاره به احتمال فعالیت مستقل رنو در ایران، گفت: قرارداد فولکس واگن تا مرداد سال آینده اجرایی می شود.

  رشد صادرات غیرنفتی با احتساب مواد نفتی است

  ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران در گفتگو با مهر با بیان اینکه آماری که در مورد رشد صنعت در کشور مطرح می کنند هرچند که نسبت به سال قبل بهبود یافته اما رشد بسیار کمی داشته است، گفت: آماری هم که در رابطه با رشد صادرات مطرح می شود بیشتر در حوزه گاز و میعانات گازی است بنابراین اگر ارقامی هم مبنی بر رشد صادرات مطرح می شود، با احتساب مواد نفتی است.

  افزایش حجم تجارت غیرنفتی

  گمرک ایران کارنامه تجارت خارجی کشور در 11ماهه منتهی به دیماه امسال را منتشر کرد. بر این اساس، حجم تجارت غیر نفتی سال جاری به 76 میلیارد و 907 میلیون دلار بوده که از این رقم، صادرات غیرنفتی، 38 میلیارد و 492 میلیون دلار و واردات 38 میلیارد و 415 دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به ترتیب 21 صدم درصد و 3.47 درصد افزایش داشته است.

  کاهش تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران

  در بهمن ماه 1395 تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 15.6 هزار واحد رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب 6.7 و 4.5 درصد کاهش نشان می دهد. همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران، 45 میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب به میزان 0.2 و 7.6 درصد افزایش نشان می دهد.

  دفاع جهانگیری از گمرک در مقابل وزارت صنعت

  اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با دفاع تمام قد از عملکرد گمرک در شفافیت و مبارزه با فساد  به اختلاف میان گمرک و وزارت صنعت بر سر طرح جامع گمرک واکنش نشان داد و گفت: گمرک مسئول اصلی دروازه ورودی و پنجره واحد است.

  ارائه صورتحساب سهام عدالت از هفته آینده

  ارایه صورتحساب سهام عدالت از هفته آینده آغاز می شودو 47میلیون ایرانی می توانند با مراجعه به سامانه طراحی شده، آن را دریافت کنند. در این میان ارزش فعلی سهام عدالت دو میلیون تومان برآورد می شود.

  تشکیل پرونده برای متخلفان بورس

  حسن امیری معاون سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح دلایل عدم بازگشایی نماد برخی بانکها در بورس، علت اصلی را عملکرد هیات مدیره آنها دانست و گفت:برای متخلفان پرونده تشکیل می دهیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو