کارمانیا

رییس پلیس راهور تهران خبر داد

اجرای طرح ویژه برخورد با اضافه بار کامیون‌ها در پایتخت + جزییات جرایم

عصر خودرو- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح ویژه برخورد با تخلف اضافه بار کامیون‌ها در مبادی ورودی شهر تهران خبر داد.

اجرای طرح ویژه برخورد با اضافه بار کامیون‌ها در پایتخت + جزییات جرایم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه اجرای این طرح در بزرگراه بابایی  اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در رابطه با کامیون‌ها وجود داشت، مشکلات ناشی از اضافه بار این وسایل نقلیه بود، چراکه تناژ زیاد برخی از این کامیون‌ها علاوه بر اینکه احتمال خطر و تصادفات را افزایش می‌دهد، خساراتی را نیز به راه‌ها، پل‌ها و ابنیه وارد می‌کند.

  وی با بیان اینکه چین‌خوردگی آسفالت کف خیابان و خساراتی که به برخی پل‌ها وارد می‌شود، ناشی از همین اضافه بار است، افزود: در همین راستا طرح مشترکی را با شهرداری تهران آغاز کرده‌ایم که در راستای آن با نصب باسکول‌های سیار اقدام به وزن‌کشی این کامیون‌ها کرده و اگر چنانچه وزن بار این وسایل بیشتر از وزن درج شده در مجوز باشد، با آنها برخورد صورت گیرد.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه این طرح تنها یکی از طرح‌های ساماندهی کامیون‌هاست، درباره جریمه اضافه بار این کامیون‌ها نیز به ایسنا گفت: برابر قانون حمل بیش از ظرفیت مجاز بار علاوه بر اینکه 100 هزار تومان جریمه را در پی دارد، سبب اختصاص 8 نمره منفی به راننده شده و کامیون نیز به پارکینگ منتقل می‌شود.

  مهماندار افزود: علاوه بر آن با معرفی کامیون به شهرداری وی موظف به جبران خسارات وارده به راه‌ها و ابنیه است و پس از آن با تخلیه اضافه بار امکان ترخیص کامیون وجود دارد.

  وی با تاکید بر اینکه ساماندهی کامیون‌ها در دیگر بخش‌ها نیز در حال انجام است، گفت: از زمان اجرای این طرح تاکنون به طور متوسط روزانه حدود 50 دستگاه کامیون به دلیل تناژ بالا و اضافه بار در نقاط مختلف تهران توقیف شده‌اند.

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره تعداد باسکول‌های سیار نیز به ایسنا گفت: در حال حاضر سه دستگاه باسکول در اختیار پلیس قرار دارد که یکی از آنها در ورودی اتوبان بابایی، یکی در ورودی تهران در منطقه 15 و دیگری در ورودی تهران در منطقه 22 قرار گرفته، البته همانطور که مشخص است، این باسکول‌ها سیار بوده و جای ثابتی ندارد اما عمدتا در مبادی ورودی شهر مستقر می‌شوند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو