مدیران خودروکارمانیا

توسعه صنعت قطعه‌سازی با اجرای سهم ۴۰درصدی داخلی‌سازی

عصر خودرو- رئیس سابق انجمن قطعه‌سازان خودرو، گفت:اجرای سهم ۴۰ درصدی داخلی‌سازی در قراردادها، سبب توسعه صنعت قطعه‌سازی در کشور می‌شود.

توسعه صنعت قطعه‌سازی با اجرای سهم ۴۰درصدی داخلی‌سازی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا رضایی رئیس سابق انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به وضعیت قطعه‌سازان، اظهار کرد: به دلیل برخی مسائل، یک سیاستگذاری با ثبات در حوزه صنعت و تجارت بویژه در بحث خودرو که داری پیچیدگی‌های خاص است، وجود ندارد.

  وی تأکید کرد: یک تولید کننده باید با نگاه به دانش و تکنولوژی روز  بر روند تولید محصولی باکیفیت متمرکز شود و این در حالی است که  اکثر افراد با مشکلاتی نظیر بهره‌های بانکی، مسائل گردش مالی و تأمین نقدینگی که موضوعاتی خارج از مسائل تخصصی تولید است، دست و پنجه نرم می‌کنند و به سبب مشکلات موجود عمده زمان افراد صرف چنین مسائلی می شود.

  رضایی درباره تولید قطعات با کیفیت داخلی که توان رقابتی داشته باشد، بیان کرد: دانش و مهارت قطعه‌سازان داخلی در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته؛ اما تولید رقابتی با نگاه صادراتی به راحتی امکان پذیر نبوده و با شرایط فعلی اغلب قطعه‌سازان با چنگ و دندان این صنعت را حفظ کرده‌اند، به همین دلیل ارتقای سطح کیفی نیازمند نگاه ویژه به این بخش است.

  رئیس سابق انجمن قطعه‌سازان خودرو با اشاره به قراردادهای خودرویی که با رنو و پژو بسته شده است، گفت: این قراردادها کمک زیادی به صنعت خودرو خواهد کرد و اینکه اگر سهم 40 درصدی داخلی‌سازی قطعه در این قراردادها محقق شود، امری بسیار تأثیرگذار و مثبت است؛ اما اینکه بگوییم آیا می‌شود تا 70 درصد خودروهای پسابرجامی را داخلی سازی کرد، سخت است.

  وی در پایان تأکید کرد: تبیین یک برنامه اساسی برای این صنعت تنها راه رشد کیفیت توسعه صنعت قطعه‌سازی در کشور خواهد بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط