کارمانیا

تقاطع رسالت احداث می شود

کاهش ترافیک ایلام نیازمند طرح ها جدید

عصر خودرو- کاهش ترافیک در شهر ایلام نیازمند طرح های جدید از جمله ایجاد تقاطع است، در این بین قرار است دو تقاطع در شهر ایلام از جمله تقاطع رسالت احداث شود.

کاهش ترافیک ایلام نیازمند طرح ها جدید
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ،  شهر مکانی است که در آن شهروندان باید در کمال آرامش و آسایش بتوانند در این محیط زندگی کنند و در این راستا برای اینکه یک شهروند نهایت آرامش و آسایش را بایستی داشته باشد در گام اول توجه به مبلمان شهری است.
  مهدی حسینی از شهروندان ایلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب تصریح می کند: با طرح زیرگذر و روگذر تقاطع همسطح در نقطه چهار راه رسالت آیت الله حیدری که قرار بر این است در راستای کاهش ترافیک شهری ایجاد شود، کاملا  موافق هستم.

  با توجه به این که اجرای پروژه های عمرانی معمولا زمان بر است، اما در خصوص این که این تقاطع قرار است چه زمانی به طول بکشد سوالی است که ذهن شهروندان و به خصوص اهالی و ساکنان آن منطقه را به خود مشغول کرده است.

  به ازای هر 5 نفر، سه خودرو در ایلام وجود دارد

  طالب صادقیان شهردار ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در انتهای سال 96 با کمک شورای شهر و دستگاه های مربوطه اقدامات بسیار خوبی در حوزه خدمات شهری، فضای سبز، توسعه زیرساخت ها، تجهیز المان ها و نیز ساماندهی ورودی و خروجی های شهر انجام شد، همچنین با توجه به اعتبارات پیش بینی شده در سال 97 در حوزه عمرانی و نیز توسعه مبلمان شهری اقدامات خوبی انجام شود.

  وی افزود: ناوگان شخصی که در داخل شهر در تردد هستند یکی از مواردی بود که ما را بر آن داشت تا در راستای کاهش بار ترافیکی و روان سازی ورود کنیم.

  وی تصریح کرد: با توجه به این که سرانه ماشین در شهر ایلام 5 به 3 است یعنی به ازای هر 5 نفر 3 خودرو است که این خود جزو مواردی است که با استانداردهای مد نظر ما به عنوان یک تهدید محسوب می شود.

  صادقیان افزود: در طول سال 96 حدود 16 هزار دستگاه خودرو وارد استان شده که 50 درصد این خودرو ها وارد مرکز استان شده است.

  شهردار ایلام اضافه کرد: از طرفی معابر و خیابان های شهر ایلام در طول سالیان به همان شکل باقی مانده است، این موارد از جمله دلایلی بود که ما را مجاب کرد که در راستای کاهش بار ترافیکی ورود کنیم  و مطالعاتی در این راستا صورت گرفت.

  شهردار ایلام تصریح کرد: کاهش بار ترافیکی صرفا با ایجاد تقاطع غیر هم سطح صورت نمی گیرد بلکه اقدامات دیگری را نیز می طلبد از جمله اینکه باید تمرکززدایی در هسته مرکزی شهر انجام بگیرد.

  وی عنوان کرد: جابجایی کسبه ها که خواست مردم بود به خارج از هسته مرکزی شهر انتقال داده شدند، در بحث تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی این است که همه ما و دیگر شهروندان جهت تردد به داخل شهر بتوانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

  تقاطع رسالت و کشوری در ایلام ایجاد می شود

  صادقیان بیان داشت: بحث فرهنگ سازی نیز یک طرف قضیه بود، این مسائل از جمله عواملی بودند که باعث ایجاد ترافیک در شهر شد که در حوزه سازه ای بایستی ورود می کردیم.

  شهردار ایلام گفت: در حوزه سازه ای باید پیاده روها را در قسمت شهر در راستای استفاده از وسایل گسترش دهیم.

  وی عنوان کرد: همچنین در بحث ایجاد تقاطع، چندین نقطه بررسی و به ترتیب اولویت در قسمت میانی شهر یعنی چهارراه رسالت و دیگری در میدان کشوری احداث می شود، لازم بود که این تقاطع ها ایجاد شود و تقاطعی که مطالعاتی بر روی آن انجام گرفته قطعا پیوست سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و مصوبه شورای ترافیک را در بردارد.

  صادقیان تصریح کرد: در طرح تقاطع رسالت که کار اجرایی آن آغاز شده اعتباری در حدود هشت میلیارد و 900 میلیون تومان پیش بینی شده، مدت زمان برای انجام و اجرای این طرح  حدود یک سال است.

     

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو