کارمانیا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

ادامه رایزنی خودروسازان با شورای رقابت با هدف افزایش قیمت

عصر خودرو- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شورای رقابت بر اساس آنالیزی که از سوی خودروسازان ارائه می‌شود و شامل مواردی همچون ضریب کیفیت و فرمول قیمت‌گذاری است، نسبت به تصمیم‌گیری در افزایش و یا عدم افزایش خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان اقدام می‌کند.

ادامه رایزنی خودروسازان با شورای رقابت با هدف افزایش قیمت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»  ، محسن صالحی نیا در حاشیه مراسم تحویل 250 دستگاه خودروی تجاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خودروهای با نرخ کمتر از 45 میلیون تومان باید با هماهنگی شورای رقابت اقدام به تغییر قیمت کنند، گفت:خودروسازان در حال رایزنی با شورای رقابت با هدف افزایش قیمت هستند که با توجه به آنالیز هزینه‌های خود در هر سال، این اتفاق را رقم می‌زنند.
  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تغییر قیمت خودرو با توجه به یکسان‌سازی نرخ ارز تصریح کرد: در مورد خودروهای بالای 45 میلیون تومان نیز خودروسازان درخواست‌هایی دارند که بخشی از هزینه‌های آنها از جمله تأمین ارز افزایش یافته است و البته پیش از تک‌نرخی شدن ارز نیز این افزایش هزینه برای آنها اتفاق افتاده بود.
  صالحی‌نیا ادامه داد: با توجه به اختیاراتی که ستاد تنظیم بازار دارد، در رابطه با خودروهای با قیمت بالای 45 میلیون تومان تصمیم‌گیری خواهد کرد، اما باید توجه داشت که نه تنها خودروسازان، بلکه تمامی کالاهایی که در سطح جامعه عرضه می‌شود، تغییراتی در سطح قیمت هماهنگ با ستاد تنظیم بازار، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام خواهند داد.
  وی درباره افزایش قیمت قراردادهای قطعه سازان گفت: قطعه‌سازان بر اساس قطعاتی که مجاز به ثبت سفارش هستند، به سیستم بانکی مراجعه کرده و ارز دریافت می کنند درحالی‌که در بخش قطعه‌سازی، برخی اقلام نرخ متقاضی برای ارز اعمال می‌کردند و برخی دیگر، برخوردار از نرخ مبادله‌ای بودند که به تبع آن، آن بخشی که از دلار مبادله‌ای استفاده می‌کند، با افزایش هزینه مواجه شده است.
  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ارز متقاضی نیز حدود 3600 تا 3700 تومان به طور میانگین در سال 96 اعمال شده و اواخر سال نرخ تغییراتی داشته است، اما بر اساس آنالیز هزینه‌ها، می‌توانیم جمع‌بندی کنیم که بخشی از هزینه‌های تولید در صنعت قطعه‌سازی افزایش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو