کارمانیا

معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه ساخته می شود

عصر خودرو- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور گفت: سال گذشته ۸۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۲۰ کیلومتر راه اصلی در کشور زیر بار ترافیک رفت و امسال هم برای بهره برداری از ۹۲۰ کیلومتر دیگر برنامه ریزی شده است.

امسال ۹۲۰ کیلومتر بزرگراه ساخته می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، خیرالله خادمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از قطعه دوم پروژه راه آهن همدان - سنندج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش جاده ای و بزرگراهی در مجموع، در حال ساخت هفت هزار و 800 کیلومتر راه در کشور هستیم.
  به گفته وی، سالانه بطور متوسط حدود یک هزار و 200 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی جدید در کشور زیر بار ترافیک می رود.
  وی به ساخت آزاد راه هم اشاره کرد و افزود: در این حوزه مشغول احداث حدود یک هزار و 170 کیلومتر راه هستیم که 50 درصد آزادراه های موجود در کشور را شامل می شود.
  معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد در سال 97 در بخش ساخت آزاد راه اقدامات بسیار خوبی صورت گیرد و یادآور شد: حدود 6 آزاد راه به طول 230 کیلومتر در برنامه افتتاح وزارت در سال جاری است.
  خادمی تاکید کرد: قطعه اول آزاد راه تهران - شمال، آزاد راه خرم آباد - اراک، ادامه آزاد راه همت به سمت کرج، بخشی از آزادراه ارومیه به سمت تبریز و کنار گذر جنوبی تهران (80 کیلومتر) از جمله این طرح ها است که در صورت تامین اعتبار امسال به بهره برداری می رسد.

  ** ریل گذاری 3410 کیلومتر
  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در خصوص اقدامات بخش حمل و نقل ریلی گفت: هم اکنون در کشور سه هزار و 410 کیلومتر ریل گذاری جدید در حال دست اجراست که در قالب 30 طرح انجام می شود.
  وی افزود: قرار بود سال گذشته 516 کیلومتر ریل گذاری انجام شود که تا پایان سال، 510 کیلومتر آن اجرایی شد و مابقی آن نیز تا دو هفته آینده اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.
  وی با بیان اینکه سال گذشته پنج مرکز استان در دستور کار اتصال به شبکه ریلی کشور قرار گرفت، گفت: در سال 97 نیز پنج استان دیگر در اولویت قرار می گیرند و اتصال کردستان هم در کنار استان های اردبیل، چهارمحال و بختیاری، لرستان و قمستی از استان فارس (اقلید به یزد) از جمله اولویت ها است.

  ** راه آهن سنندج - همدان
  معاون وزیر راه و شهرسازی پروژه راه آهن همدان - سنندج را یکی از طرح های اولویت دار دولت در بخش حمل و نقل ریلی دانست و تاکید کرد: این پروژه از همدان تا ایستگاه صلوات آباد سنندج 150 کیلومتر طول دارد، از نظر زیرسازی 55 درصد پیشرفت دارد.
  به گفته خادمی، این پروژه در سه قطعه در حال انجام است و بیش از 200 دستگاه ماشین آلات سنگین فعال و 400 نیروی انسانی نیز در آن مشغول اجرای این عملیات هستند.
  وی با اشاره به این که اتمام این پروژه 2 سال و نیم طول می کشد، اضافه کرد: تاکنون نزدیک به یک هزار میلیارد ریال برای زیرسازی این پروژه هزینه شده است.
  خادمی تاکید کرد: بیش از چهار هزار میلیارد ریال برای اتمام زیرسازی، ریل گذاری و ساخت ایستگاه های پروژه خط آهن همدان - سنندج اعتبار نیاز است.
  وی یادآور شد: برای تکمیل این مسیر تا سنندج، با فاینانسور چینی قراردادی اولیه به ارزش 25 هزار میلیارد ریال به امضا رساندیم و بانک عامل اعلام آمادگی کرده تا به عنوان یکی از اولین مسیرهایی ریل گذاری، فاینانس آن را تامین کند.
  خیرالله خادمی روز سه شنبه در سفری به کردستان از قطعات 8، 9 و 10 کریدور شمال - جنوب در محدوده کامیاران به سنندج و پروژه چهار خطه کردن محور سنندج - همدان، محدوده گردنه صلوات آباد بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت کار و مشکلات و موانع اجرای این پروژه ها قرار گرفت.
  استان کردستان هفت هزار و 850 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که 6 هزار کیلومتر آن روستایی و هزار و 850 کیلومتر دیگر آن نیز اصلی و فرعی است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲۱ روز پیش
  آرشیو