تونل آرش-اسفندیار مشکل ترافیک را حل نمی‌کند

عصر خودرو- شهردار تهران با بیان اینکه تونل آرش-اسفندیار مشکل ترافیک را حل نمی‌کند، گفت: این پروژه تأثیر مفیدی بر جریان عبور و مرور منطقه دارد.

تونل آرش-اسفندیار مشکل ترافیک را حل نمی‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدعلی افشانی شهردار تهران امروز(دوشنبه) در حاشیه بازدید از تونل نیایش با تأکید بر اینکه پیشرفت فیزیکی تونل نیایش مطلوب است، بار دیگر با حضور در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: امروز جلسه‌ای با حضور مجریان و مشاوران پروژه داشتیم که آن‌ها قول دادند این تونل را در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح کنند.
  وی با اشاره به اینکه در این جلسه قول داده شد که در هفته دولت این کار انجام شود، افزود: من زمانی را اعلام نمی‌کنم و به صورت کلی می‌گویم که این تونل تا پایان سال افتتاح می‌شود، زیرا 80 میلیارد تومان اعتبار برای این تونل پرداخت شده و 120 میلیارد تومان آن هنوز پرداخت نشده است و با توجه به محدودیت‌های منابع قرار است با مبلغ کمتری این پروژه به بهره برداری برسد.

  افشانی با اشاره به اینکه چند پروژه هم به مناسبت عید فطر افتتاح خواهد شد، ‌گفت: اعتبار و مشخصات پروژه را هنگام افتتاح اعلام خواهیم کرد.

  شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر مفید نبودن تونل آرش و اسفندیار، گفت: این پروژه بسیار موثر است، اما اینکه فکر کنیم با ساخت یک تونل مشکل ترافیک حل می‌شود، درست نیست.

  وی در ادامه به موضوع استفاده از دوچرخه در شهر تهران پرداخت و گفت: استفاده از پیاده راه و دوچرخه در برنامه‌هایی که به شورا دادم مورد تأکید قرار گرفته بود، اما اجرای این پروژه‌ها نیاز به زمان دارد تا نتایج آن احساس شود.

  افشانی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی می‌گویند: استفاده از دوچرخه در تهران به دلیل شیب تهران امکان پذیر نیست، گفت: در مسیرهای شرقی و غربی به راحتی می‌توان از دوچرخه استفاده کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط