مدیران خودروکارمانیا

رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران اعلام کرد

افزایش ۰.۰۸ درصدی جان‌باختگان تصادفات رانندگی

دنبال جریمه کردن مردم نیستیم

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا، گفت: سالانه بیش از ۱۴ هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای، جان خود را از دست می‌دهند.

افزایش ۰.۰۸ درصدی جان‌باختگان تصادفات رانندگی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲:۰۰
  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  فارس، طرح آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس با حضور رئیس پلیس راهور ناجا در مدرسه شهیدان آقامحمدی و حسین شیری در روستای سولقان برگزار شد. 

  سردار هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه آیا قول آقای نوبخت در اختصاص خودرو به پلیس راهور محقق شده یا خیر،‌ اظهار داشت: هنوز خودرویی به پلیس راهور داده نشده است. 

  رئیس پلیس راهور ناجا با تشکر از آقای نوبخت و حمایت و تلاش‌های سردار مهری، گفت: خواسته ما از دولت با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم، رهبری و مسؤولان کشور بحث تصادفات و تلفات جاده‌ای است و متاسفانه نسبت به سال گذشته 160 نفر بیشتر فوت شدند و 8 درصد افزایش تصادفات جاده‌ای داشتیم این است که دولت با پشتیبانی جدی و حمایت از پلیس و سایر نهادها از جمله وزارت راه،‌ بهداشت و ... یک عزم جدی برای کاهش تصادفات داشته باشد. 

  وی گفت: یکی از دغدغه‌های جدی در بحث کشورهای توسعه یافته افزایش تصادفات و تلفات جاده‌ای است. 

  این مقام ارشد راهور ناجا، تصریح کرد: سالانه بیش از 14 هزار نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای فوت می‌کنند و 318 هزار نفر مجروح می‌شوند که این مجروحیت‌ها برخی منتج به معلولیت‌های دائمی می‌شود و خانواده‌ای را از هستی ساقط می‌کند. 

  سردار هادیان فر گفت: امیدواریم دولت با حمایت‌های خود در این عرصه بتواند به ما کمک کرده و بتوانیم تصادفات و تلفات را به حداقل ممکن برسانیم و افزایش نظارت‌های هوشمند و سیستمی پلیس را داشته باشیم. 

  وی اعلام کرد: ما دنبال ایجاد اصطحکاک بین مردم و پلیس و جریمه کردن مردم نیستیم و ایمدواریم کمپین‌هایی با عناوین روز بدون حادثه داشته باشیم. 

  عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور به جلساتی که بین فرمانده ناجا با دکتر نمکی، وزیر بهداشت برگزار شد پرداخت و اعلام کرد: 46 درصد مجروحان در حین انتقال و بخشی بین درمان جان خود را از دست می‌دهند. 

  رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: قرار است یک تفاهم‌نامه که پیش‌نویس آن آماده است بین وزارت بهداشت و نیروی انتظامی منعقد شود و خوشبختانه وزیر بهداشت نیز اراده دارند که این تفاهم‌نامه اجرایی شود تا بعد از اجرای آن انشاءالله میزان خسارت در انتقال مجروحان و درمان آنها به حداقل برسد. 

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو