رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

خبر جدید وزیر راه؛

معاونت راه‌های روستایی تاسیس می‌شود

عصر خودرو- وزیر راه و شهرسازی از تاسیس معاونت راه‌های روستایی و فرعی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد و گفت: فرایند کار در مرحله صدور مجوز از سوی شورای‌عالی اداری کشور است و مقدمات تشکیل آن از سوی وزارت راه و شهرسازی فراهم شده است.

معاونت راه‌های روستایی تاسیس می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، محمد اسلامی از شکل‌گیری معاونت راه‌های روستایی و فرعی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خبر داد و اظهار داشت: طبق مصوبه شورای‌عالی اداری ششم تیرماه سال 1395 وظایف راهداری ادارات کل استان‌ها به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای انتقال یافت. پیرو این مصوبه همزمان با جدا شدن بخش راهداری از وظایف ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها، نگهداری راه‌های روستایی نیز به ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها و مدیریت بخش ساخت راه‌های روستایی نیز به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل منتقل شد که البته امور اجرایی ساخت آن‌ها از سوی ادارات کل راه و شهرسازی مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

  وی افزود: با اعلام نظر اولیه و برگزاری جلسات مختلف با معاونان مربوطه مشخص شد که راه‌های روستایی دچار چندگانگی مدیریتی در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها است، بر این اساس دستور تشکیل کارگروه بازمهندسی ساختاری راه‌های روستایی ابلاغ شد.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: در جریان برگزاری جلسات کارگروه مذکور و دستیابی به نتایج کارشناسی، مشخص شد در حوزه راه‌های روستایی بخش‌های ساخت، نگهداری و بهره‌برداری راه‌های روستایی نمی‌توانند از یکدیگر مجزا باشند به همین خاطر پس از بررسی و جمع‌بندی، مقرر شد با هدف یکپارچه‌سازی مدیریت و نظارت واحد بر نظام اجرایی، بهره‌برداری و نگهداری «معاونت راه‌های روستایی و فرعی» در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تشکیل شود.

  اسلامی یادآور شد: به تبعیت از تصمیم فوق با هدف یکپارچگی و مدیریت واحد در استان‌ها در ساختار ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌ها نیز، معاونت راه‌های روستایی و فرعی تشکیل می‌شود.

  این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در ادامه بیان داشت: مقدمات تشکیل معاونت راه‌های روستایی و فرعی از سوی وزارت راه و شهرسازی فراهم شده است و فرایند کار هم اکنون در مرحله صدور مجوز از شورای عالی اداری قرار دارد.

  گفتنی است،‌ شورای عالی اداری در سازمان اداری و استخدامی کشور، زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری قرار دارد و رضا اکبری مدیرکل دفتر نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای برای قرار گرفتن در مسند معاون راه‌های روستایی و فرعی این سازمان به اداره مذکور معرفی شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۵
    • شماره ۴۴۴
    • شماره ۴۴۳
    • شماره ۴۴۲
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو