پیت استاپ

بازار بورس در خواب بهاری فرو رفت

پارک خودرویی‌ها در سرازیری بازار

عصر خودرو- بازار بورس اوراق بهادار طی هفته گذشته پس از مدت‌ها رشد، روند نزولی به خود گرفت تا اصطلاح قیمتی بر روی قیمت سهام ها صورت گیرد و نماد گروه خودرویی دنباله روی بازار سرمایه افت ارزش سهام را از آن خود کردند.

بازار بورس در خواب بهاری فرو رفت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از میزان ، بازار بورس اوراق بهادار پس از یک دوره رشد بی نظیر و بی سابقه در بازار طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفت تا به اصطلاح کارشناسان این حوزه بازار استراحتی داشته باشد.

  در این میان نماد گروه خودرویی نیز دنبال رو بازار افت ارزش سهام را تجربه کردند تا تابعیت خود را از بازار سرمایه اعلام کرده باشند.

  الگوی رفتاری برخی از نمادهای به نام گروه خودرویی به شرح زیر است:

  *سایپا (خساپا)


  سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 562 سهم در ابتدای هفته به 18 هزار و 990 سهم رشد کرد و حجم از 204 میلیون و 208 سهم با رشد به 472 میلیون و 51 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این با رشد 4.66 درصدی روبرو شد که این روند در پایان به منفی 4.09 درصدی رسید.
   
   
  بازار بورس
   
   
  *ایران خودرو (خودرو)


  سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 5 هزار و 385 سهم در ابتدای هفته به 8 هزار و 89 سهم افزایش یافت و حجم از 99 میلیون و 341 سهم با رشد به 141 میلیون 907 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت 4.57 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به منفی 4.79 درصدی رسید.
   
   
  بازار بورس
   
   
  *زامیاد (خزامیا)


  سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 1 هزار و 32 سهم در ابتدای هفته به 5 هزار و 103 سهم رشد کرد و حجم از 29 میلیون و 195 سهم با روند صعودی به 165 میلیون و 854 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 4.94 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته توقف و به منفی 4.91 درصدی رسید.
   
  بازار بورس
   

  *پارس خودرو (خپارس)
   

  سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از 4 هزار و 586 سهم در ابتدای هفته به 10 هزار و 133 سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از 140 میلیون و 947 سهم با رشد به 294 میلیون و 51 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت 4.23 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم منفی 4.72 درصد رسید.
   
   
  بازار بورس
  *گروه بهمن (خبهمن)


  سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از 499 واحدی در پایان هفته افزایش و به رقم 860 واحدی رسید، همچنین حجم از 20 میلیون و 167 با کاهش به 17 میلیون و 302 سهم رسید.

  در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 4.99 درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با مثبت 1.44 درصدی رسید.
   
   
  بازار بورس
   
   
   
  *سایپا دیزل (خکاوه)

  سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
   
   
  بازار بورس
   
   
  *ایران خودرو دیزل (خاور)

  سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
   
  بازار بورس
   

  در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت: در هفته گذشته بازار بورس پس از رسیدن به سطوح تاریخی خود با افت مواجه شد که این روند نزولی از روز یکشنبه کلید خورد و تا روز سه شنبه ادامه داشت.

  وی افزود: اکثر نمادهای خودرویی تا پایان هفته درگیر افت شاخص بورس بودند و در آخرین روز مورد معامله صف فروش نمادهایی مانند زامیاد، ایران خودرو، سایپا در بازار تشکیل شد که این صف‌ها در نهایت جمع آوری شد.

  این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: پس از اینکه بازار یک دوره رشد را تجربه کرد وارد مرحله استراحت شد و سهام گروه خودرویی که توام با بازار در حال رشد بود با انگیره‌هایی مانند تجدید ارزیابی یا افزایش میزان سرمایه یا افزایش قیمت فروش محصولات تشویق به رشد شده بود، اصلاح قیمتی و ریزش را تجربه کرد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۶۱
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  آخرین بروزرسانی ۱۵ ساعت پیش
  آرشیو