رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

در حاشیه مراسم افطار با ایتام مطرح شد؛

پیگیری لایحه اجباری کردن استفاده از صندلی کودک در خودرو

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده ۱۹ در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب با متخلفان برخورد می‌کند

پیگیری لایحه اجباری کردن استفاده از صندلی کودک در خودرو
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از واحدمرکزی خبر ، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه مراسم افطار با ایتام، با بیان اینکه سالانه 1.3 میلیون نفر در حوادث رانندگی جهان کشته می‌شوند، گفت: در کشور ما سالانه 17 هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و 350 هزار نفر مجروح می‌شوند و کودکان و نوجوانان زیر 10 سال حدود 13 درصد کشته‌های سوانح را به خود اختصاص داده اند.

  وی با بیان اینکه از 46 کشته تصادفات روزانه در کشور، 7 نفر کودک است، افزود: اخیرا مجلس قانونی را در حمایت از کودکان تصویب کرده که پس از تصویب شورای نگهبان اجرایی می‌شود؛ بر اساس قانون مذکور از حبس تعزیری تا جریمه نقدی برای متخلفان رانندگی که جان کودکان را به خطر بیندازند در نظر گرفته شده است.

  این مقام ارشد انتظامی گفت: خارج شدن کودکان از شیشه و سقف خودرو و نشستن آن‌ها در صندلی جلو یا بر روی پای راننده تخلف است، زیرا موجب به خطر افتادن جان کودکان می‌شود.

  سردار هادیانفر با بیان اینکه صندلی کودک باید به صندلی عقب خودرو با کمربند ایمنی مهار شده و پس از آن کودک در آن قرار گیرد، افزود: پلیس در حال پیگیری لایحه ماده 19 در مجلس برای اجباری کردن استفاده از صندلی کودک است و در صورت تصویب با متخلفان برخورد می‌کند.

  وی گفت: نرخ جریمه‌های فعلی به خصوص برای تخلفات حادثه ساز و موضوعات مرتبط با کودکان اصلا بازدارنده نیست و پلیس راهور در شورای عالی ترافیک موضوع افزایش نرخ جریمه‌ها را در این بخش‌ها در دستورکار قرار داده است.

  این مقام ارشد انتظامی افزود: بر اساس قانون استفاده از کمربند ایمنی، سرنشین جلو در شهر‌ها و سرنشینان عقب در جاده‌ها الزامی است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: واژگونی خودرو، حدود 43 درصد تصادفات نوروز امسال را به خود اختصاص داده است که در این نوع از تصادفات، صدمات جدی به کودکان وارد می‌شود.

  سردار هادیانفر به سهم 18 درصدی همیاران پلیس در کاهش حوادث ترافیکی، اشاره کرد و افزود: امروز 13 میلیون همیار پلیس داریم و به طور جد پلیس راهور بر روی این موضوع برنامه ریزی کرده است.

  وی گفت: پلیس راهور ناجا هدف گذاری امسال خود را در کاهش 12 درصدی جان باختگان حوادث رانندگی قرار داده است، در صورت مشارکت 33 دستگاه دخیل در موضوع تصادفات، امسال می‌توانیم 2 هزار نفر کاهش کشته داشته باشیم.

  رئیس پلیس راهور ناجا درباره تصادف خودرو پورشه در اصفهان با پراید و مرگ راننده پراید، افزود: پلیس بر اساس قانون خودرو‌ها را توقیف و به پارکینگ فرستاده است و پرونده این حادثه به مرجع قضائی رفته؛ امیدواریم با توجه به فیلم منتشر شده در فضای مجازی و اظهارات مقصر حادثه، قاضی اشد مجازات را برای وی در نظر بگیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط