برنج

رئیس سازمان راهداری:

بخشی از مشکلات کامیونداران مرتفع شد

اهمیت نوسازی ناوگان باربری

عصر خودرو- رئیس سازمان راهداری با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان باربری گفت: با توزیع لاستیک و روغن در پایانه‌های بار بخشی از مشکلات کامیونداران مرتفع شد.

بخشی از مشکلات کامیونداران مرتفع شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل ازمیزان ،  عبدالهاشم حسن نیا  در خصوص رفع مشکل کامیونداران بیان کرد:با هماهنگی‌های انجام شده در کمیسیون عمران با وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار است لاستیک و روغن مورد نیاز رانندگانی که بار و مسافر جا به جا می‌کنند از طرف شرکت توزیع کننده روغن در پایانه‌های بار توزیع شود تا رانندگان با مشکلات کمتری روبه رو شوند.

  وی با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان باربری گفت: با توجه به داشتن حدود 340 هزار دستگاه ناوگان باربری با میانگین عمر 25 تا 30 سال نیاز است که برای بهره وری بیشتر بخشی از این ناوگان براساس برنامه دولت نوسازی شود.

  حسن نیا تصریح کرد:وی اضافه کرد: ارتقای خدمات حمل و نقل عمومی در بخش بار و اتوبوس از جمله برنامه‌های این سازمان است تا رانندگان بتوانند با استفاده از سیستم هوشمند راحت‌تر به سمت منابع و تجمیع بار و پایانه‌های کشور روند و زمان کمتری از آنان برای گرفتن بار هدر برود.


  رئیس سازمان راهداری در توضیح راهکار‌های ارائه شده برای ارتقا ایمنی در جاده‌های اظهار کرد: برای ارتقای ایمنی جاده‌ها امسال از طریق قانون بودجه، نصب هزار و 500 گارد نیوجرسی در مسیر راه‌های شریانی و اصلی کشور و 2 هزار دوربین کنترل سرعت با موافقت سازمان برنامه و بودجه، عملیاتی و اجرایی می‌شود.

  وی در خصوص بهبود و ارتقای ایمنی جاده‌های کشور گفت: برای بهبود و ارتقای ایمنی جاده‌ها سالانه 80 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از این منابع تنها حدود30 تا 35 درصد تامین می‌شود.

  حسن نیا خاطر نشان کرد:همچنین نیاز‌های گلوگاهی به شرکت ساخت و زیربنایی حمل و نقل کشور که زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است اعلام شده تا گره‌های ترافیکی که می‌تواند تاثیر بسزایی در رفت و آمد مردم به خصوص در شبکه اصلی راه دارد به بزرگراه تبدیل شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط