برنج

مهمانان المپیک ۲۰۲۴ پاریس با تاکسی پرنده تردد می کنند

عصر خودرو- ایرباس با همکاری مقامات حمل و نقل پاریس مشغول آماده سازی تاکسی های پرنده تا برگزاری المپیک ۲۰۲۴ میلادی هستند. تاکسی های پرنده مسافران را از فرودگاه به شهر منتقل می کنند.

مهمانان المپیک ۲۰۲۴ پاریس با تاکسی پرنده تردد می کنند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، در المپیک 2024 پاریس حمل و نقل برای بسیاری از توریست‌ها و تماشاچیان بازی‌ها به یک چالش تبدیل می‌شود اما به نظر می‌رسد فناوری می‌تواند این مشکل را حل کند.

  ایرباس و شرکت «آئروپورت دو پاریس» (شرکت فرودگاه های بین المللی پاریس) به همراه مقامات حمل ونقل پاریس مشغول بررسی اجرایی استفاده از تاکسی‌های پرنده خودران برای جابه جایی بازدیدکنندگان از فرودگاه شارل دوگل به مرکز شهر هستند.

  مدت زمان سفر با قطار یا اتوبوس میان فرودگاه و پاریس حدود یک ساعت است اما چنین راه حلی می‌تواند در زمان صرفه جویی کند.

  از سوی دیگر قرار است تاکسی‌های پرنده هر 6 دقیقه یکبار پرواز کنند بنابراین لازم نیست مسافران مدت زمان زیادی منتظر بمانند.

  البته هم اکنون فعالیت‌هایی در این زمینه انجام شده است. شرکت «آئروپورت دو پاریس» باید تا پایان 2019 میلادی مکانی را به عنوان مقر تاکسی‌های پرنده پایتخت فرانسه تعیین کند. این محل باید طی 18 ماه آماده فعالیت شود.

  البته باید بخش‌های دیگر این فناوری نیز بررسی و اجرا شود. تاکسی‌ها باید ایمن باشند و باتری‌های قدرتمندی در آنها به کار رود. همچنین تاکسی‌های پرنده باید با قوانین و زیربنای حمل ونقل فعلی همخوانی داشته باشند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط