برنج

زمزمه افزایش ۴۰ درصدی قیمت روغن موتور؛

گرانی مجدد روغن موتور منطقی نیست

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است زمزمه افزایش قیمت مجدد روغن موتور در شرایط فعلی منطقی نیست و فشار زیادی به مصرف کننده تحمیل می‌شود.

گرانی مجدد روغن موتور منطقی نیست
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره زمزمه‌هایی مبنی بر گرانی مجدد روغن موتور، گفت: اگرچه ممکن است از نظر جهانی قیمت روغن موتور قابلیت افزایش را داشته باشد اما در شرایط اقتصادی کنونی افزایش قیمت این کالا به صلاح نیست.

  مواد اصلی تولید روغن موتور از پتروشیمی‌های داخلی تامین می‌شود

  نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: مواد اصلی تولید روغن موتور از پتروشیمی‌های داخلی تامین شده و تولیدکننده تنها ادتیو و برخی از کاتالیزورها را وارد می کند.

  اگرچه تولید روغن موتور در اختیار بخش خصوصی است و این بخش نیز قیمت‌ها را براساس بازارهای جهانی تعیین می‌کند اما حقوق، دستمزد و درآمدهای مردم در حال حاضر نسبت به افزایش قیمت‌ها، رشد چندانی نداشته به همین دلیل گرانی مجدد روغن موتور، قابل پذیرش نیست.


  وی اظهار کرد: اگرچه تولید روغن موتور در اختیار بخش خصوصی است و این بخش نیز قیمت‌ها را براساس بازارهای جهانی تعیین می‌کند اما حقوق، دستمزد و درآمدهای مردم در حال حاضر نسبت به افزایش قیمت‌ها، رشد چندانی نداشته به همین دلیل گرانی مجدد روغن موتور-حدود 40 درصد- پس از اینکه نرخ این محصول در ماه‌های گذشته یک بار حدود 60 درصد رشد داشته است، قابل پذیرش نیست.

  گران شدن روغن موتور بازار روغن‌های تقلبی داغ می‌کند

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با گران شدن روغن موتور بازار روغن‌های تقلبی داغ می‌شود و مردم ناچارند به سراغ روغن‌های ارزان قیمت روند، این رویکرد باعث ضرر و زیان مصرف کنندگان می‌شود بنابراین دستگاه‌های نظارتی باید تمام توان خود را برای کنترل بازار و جلوگیری از سوءاستفاده دلالان به کارگیرند.

  این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برای تعیین قیمت موادی مانند روغن موتور، فولاد و آهن نباید قیمت‌های جهانی معیار قرار گیرد، ادامه داد: در صورتی که قیمت‌های جهانی مبنای قیمت گذاری برخی کالاها باشد باید قیمت بنزین، گازوییل و.. نیز افزایش پیدا کند این در حالی است که در شرایط کنونی نمی توان چنین هزینه‌هایی را به مردم تحمیل کرد.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمزمه افزایش قیمت مجدد روغن موتور در شرایط فعلی منطقی نیست.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط