برنج

نیسان ژاپن ۱۰ هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

عصر خودرو- شرکت نیسان موتور قرار است تعدیل نیروی خود را به ده هزار نفر گسترش دهد تا تجارتش سرپا بماند.

نیسان ژاپن ۱۰ هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ، شرکت نیسان موتور قرار است تعدیل نیروی خود را به ده هزار نفر گسترش دهد تا تجارتش سرپا بماند. این نشان دهنده راه سختی است که این خودروسازی برای تحول مدیریتش در پیش دارد.

    طرح تعدیل نیروی جهانی این شرکت شامل 4800 شغل می شود که در ماه می اعلام شد و بیشتر در کارخانه هایی اتفاق می افتد که نرخ سود پایینی دارند. نیسان هیچ نظری در این مورد نداده است. سهام این شرکت در معاملات امروز 0.9 درصد بالا رفته بود.

  این تعدیل نیرو بیش از 7 درصد از 138هزار نیروی کار این شرکت را در بر می گیرد و نشان‌دهنده وسعت مشکلاتی است که مدیرعامل این شرکت، هیروتو سایکاوا، با آن مواجه است. وی همچنین درگیر روابط خراب شده نیسان با رنو، شرکت فرانسوی متحد خود پس از دستگیری کارلوس غصن، مدیرعامل سابق آن است.

  سایکاوا همچنین درگیر توقف کاهش فروش در آمریکاست.  آمریکا یکی از بزرگترین بازارهای خارجی این شرکت است و نیسان هزینه زیادی صرف نمایندگی های خود در این کشور در جهت تشویق فروش میکند.

  در ماه می، نیسان پیش بینی کرد سود سالانه آن  28 درصد کاهش یابد و این مقدار به 45 درصد سقوط سود آن در سال قبل اضافه شود. در این صورت این خودروساز پایین‌ترین درآمد خود را طی 11 سال گذشته داشته است.

  در حالیکه نیسان با عملکرد ضعیف خود دست و پنجه نرم می کند، باید اطمینان دوباره خود به رنو را هم بسازد. اطمینان بین این دو شرکت در ماه گذشته با تلاش رنو برای تحت کنترل درآوردن نیسان از بین رفت.

  رنو مالک 43 درصد این خودروساز ژاپنی است و در عوض 15 درصد سهام آن متعلق به نیسان است.سایکاوا به دنبال سهام برابر با رنو است.

  خبر گسترش تعدیل نیروی نیسان اولین بار توسط خبرگزاری کیودوی ژاپن در روز سه‌شنبه اعلام شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور