جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد؛

قاتل مسافرکش نما دستگیر شد

عصر خودرو- سرهنگ داود فر گفت: فردی که تحت پوشش مسافربر، یک زن شهروند را سوار بر خودروی خود کرده و پس از سرقت طلاهایش به قتل رساند بود، دستگیر شد.

قاتل مسافرکش نما دستگیر شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه داود فرد جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: صبح چهارمین روز مردادماه امسال با تماس تلفنی شهروندان اپراتور مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در جریان وقوع کشف جسد یک زن در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید صیاد شیرازی قرار گرفت.
  این مقام انتظامی عنوان داشت: بلافاصله با هماهنگی‌های انجام شده تیمی از مأموران کلانتری 102 پاسداران به محل اعزام شدند که ضمن تأیید خبر اولیه، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم (ویژه قتل) پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  او افزود: در بررسی اولیه، مشخص شد جسد متعلق به یک زن حدوداً 48 ساله است که با برخورد جسم سنگین به سرش دچار خونریزی شده و همین مسئله به مرگ وی منجر شده است.

  جانشین پلیس آگاهی پایتخت، اظهار داشت: در بررسی صورت گرفته هیچ گونه مدارک شناسایی هویتی از جسد به دست نیامد برای همین، جسد برای تعیین دقیق علت مرگ به دستور بازپرس ویژه قتل به پزشکی قانونی منتقل شد.

  سرهنگ فرد تصریح کرد: با شروع تحقیقات جنایی، کارآگاهان در بررسی صورت گرفته بین افرادی که فقدان آن‌ها اعلام شده بود با یک موردی شکایت برخورد کردند که در آن مردی 50 ساله اعلام کرده بود همسرش صبح برای انجام کار بانکی از منزل خارج شده و تا کنون به منزل بازنگشته، که بلافاصله وی به اداره دهم پلیس آگاهی دعوت شده و از روی تصاویر موجود، جسد را شناسایی کرد.

  وی اظهار داشت: با به دست آمدن این سرنخ به بانک مذکور اعزام شدند و در بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته بانک، مشخص شد مقتول پس از انجام کار بانکی سوار بر یک خودروی سواری شده و محل را ترک کرده است.

  این کارآگاه پلیس آگاهی، افزود: با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم، مالک خودروی مذکور شناسایی شد و پس از هماهنگی با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، این مظنون در تاریخ 16 مردادماه در محله بهارشیراز دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

  او افزود: در تحقیقات صورت گرفته از مظنون به قتل، وی منکر هرگونه قتل شد، اما با انجام تحقیقات پلیسی و ارائه دلایل و مدارک موجود و تصاویر دوربین مداربسته نهایتاً لب به اعتراف گشوده ضمن اعتراف به جنایت، به کارآگاهان گفت که روز حادثه در خیابان مولوی در حال تردد بوده که مقتول را به صورت دربستی به مقصد سبلان سوار خودرواش می‌کند، در طول مسیر که مقتول با تلفن همراهش مکالمه می‌کرده متوجه که طلا و جواهرات همراه دارد که همین مساله او را وسوسه کرده که اقدام به سرقت کند.

  سرهنگ فرد، تصریح کرد: متهم پس از تغییر مسیر به سمت بزرگراه شهید صیاد شیرازی، با مقتول درگیر شده و در نهایت پس از کشاندن وی به فضای سبز کنار بزرگراه با وارد آوردن چند ضربه به وسیله سنگی بزرگ، او را به قتل رسانده و متواری شده است.

  بیشتر بخوانید: سلاخی مرد جوان به خاطر اختلاف مالی

  جانشین پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات قاتل به مخفیگاه متهم واقع در شهرری رفته که در بررسی صورت گرفته، طلاجات، موبایل و شناسنامه مقتول از داخل انباری محل کشف شد که ارزش تقریبی این اموال 800 میلیون ریال برآورد شده است.

  سرهنگ کارآگاه "داود فرد"، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح متهم به قتل با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف احتمالی زوایای پنهانی پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو