اطلس خودروکرمان خودرو

۸۰ نفر قربانی شرکت جعلی فروش خودروی اقساطی

عصر خودرو- پلیس پنج نفر از اعضای یک شرکت جعلی که به بهانه فروش اقساطی خودرو، از ۸۰نفر از شهروندان ۳۰میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌ بودند را دستگیر کرد.

۸۰ نفر قربانی شرکت جعلی فروش خودروی اقساطی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به  نقل از ایسنا، روز دوم شهریور ماه سال جاری شکایتی با عنوان کلاهبرداری از طریق فروش اقساطی خودرو از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تحویل داده شد و در همین مدت زمان نیز پرونده‌های مشابه دیگری به این معاونت تحویل داده شد.

  رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت و طی بررسی‌های انجام شده از سوی پلیس مشخص شد که اعضای سه شرکت به بهانه فروش خودروهای اقساطی مبالغی را از تعدادی مالباخته دریافت کرده‌اند؛ اما زمانی که تاریخ تحویل خودرو فرا رسیده است خودروها را تحویل نداده‌اند و پس از تعطیل کردن دفتر شرکت متواری شده‌اند.

  تحقیقات پلیس در این زمینه ادامه داشت تا اینکه مشخص شد اعضای این سه شرکت یکسان هستند که با انتخاب عنوان‌های مختلف و ثبت‌ آن‌ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند.

  پس از اثبات این موضوع که مجرمان در این زمینه کلاهبرداری انجام داده‌اند کارآگاهان مخفیگاه آن‌ها را شناسایی کردند و طی چند عملیات هماهنگ هر پنج نفر از اعضای این شرکت‌ها را با مشخصات بیتا و ناهید که 28 ساله بودند و حسام 30ساله، حمید 40ساله و حامد 36ساله دستگیر و به اداه چهاردهم پلیس آگاهی تهران منتقل کردند.

  پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی حسام که مدیر عامل شرکت محسوب می شد، در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود به پلیس گفت که ایده این اقدام را از یکی از دوستانش گرفته که خود او در حال حاضر به جرم کلاهبرداری در زندان است. او درباره شیوه کارشان نیز گفت که از طریق درج آگاهی در سایت‌های اینترنتی واسطه فروش و با ارائه وعده فروش فوری خودرو اقساطی شهروندان را فریب می‌دادند. همچنین آن‌ها با اعلام اینکه شهروندان می‌توانند ثبت شدن شرکت‌ها را استعلام کنند، اعتماد مشتریان را جلب می‌کردند.


  متهم در ادامه نیز گفت که پس از اخذ مبالغی از 18 میلیون تا 60میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می‌کرده اند اما زمانی که موعد تحویل فرا می‌رسید به بهانه‌های مختلف کار را به تعویق می‌انداختند تا جایی که مشتری به دلیل سرگردانی، از خرید خودرو منصرف می شده و کلاهبرداران با کسر درصدی از مبلغ، چک‌های مدت داری را به مشتریان خود می‌دادند. در ادامه نیز با مبلغ به دست آمده، بدهی مشتری‌های قبلی را پرداخت می‌کردیم.

  این افراد به همین صورت با مبالغ دریافتی از شهروندان دیگر نیز کلاهبرداری می‌کردند اما پس از اینکه شهروندان متوجه می‌شدند از آن‌ها کلاهبرداری شده،‌ این افراد دفتر خود را تخلیه می‌کردند و متواری می‌شدند.

  بر اساس اطلاعات پلیس، متهمان تاکنون تحت پوشش نام سه شرکت از 80نفر از شهروندان بالغ بر 30میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند. هم اکنون نیز هر 5 متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس شعبه 3دادسرای ناحیه 18 تهران در اختیار اداره 14 پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط