اطلس خودروکار کلیک

عامل انسانی مهمترین عامل وقوع سوانح رانندگی جاده ای در سیستان و بلوچستان

عصر خودرو- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: عامل انسانی همچنان عمده ترین دلیل وقوع سوانح رانندگی در جاده های این استان به شمار می رود.

عامل انسانی مهمترین عامل وقوع سوانح رانندگی جاده ای در سیستان و بلوچستان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، ایوب کرد 30 بهمن ماه در پنجمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان افزود: 768 نفر در 10 ماهه سال جاری در سوانح رانندگی جاده ای استان فوت کردند که سرعت غیر مجاز یکی از مهمترین عوامل در بروز آنها بوده است.
  وی ادامه داد: از حدود 43 میلیون تردد در 10 ماهه سال جاری در سیستان و بلوچستان بیش از 13 میلیون آن با سرعت غیر مجاز انجام شده است.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد:  همچنین بر اساس آمار شدت سوانح رانندگی این مدت استان به حدی بوده است که بیش از 60 درصد افراد در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

  وی افزود: همچنین 94 درصد تصادفات رانندگی سیستان و بلوچستان در محورهای اصلی و 6 درصد مابقی در محورهای فرعی و روستایی به وقوع پیوسته است.
  کرد ارتقای ایمنی های محورهای مواصلاتی را از مهمترین اولویت های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان عنوان و تصریح کرد: این اداره کل به منظور افزایش ایمنی در محور های ارتباطی اقدامات موثری نظیر خط کشی محورها و تامین روشنایی آنها را مورد توجه ویژه قرار داده است.
  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه 50 درصد تصادفات سال جاری استان در فاصله صفر تا 30 کیلومتری مراکز جمعیتی و ورودی شهرها به وقوع پیوسته است ارتقای شاخص بزرگراهی به ویژه در نزدیکی ورودی شهرها باید با اولویت مورد توجه قرار گیرد.

  کرد افزود: همچنین در سال جاری 177 دستگاه از ماشین آلات راهداری سیستان و بلوچستان در درون استان و توسط همکاران توانمند ما تعمیر و بازسازی شد که این امر مورد توجه ویژه مقام محترم وزارت راه و شهر سازی قرار گرفته است بطوری که مقرر است در سفر آتی توسط ایشان به عنوان الگوی کشوری اعلام شود.

  وی در پایان از افزایش سفرهای نوروزی با ناوگان اتوبوسی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: نوروز سال 1398 تعداد 303 هزار مسافر با ناوگان اتوبوسی استان جابجا شدند که پیش بینی می شود در تعطیلات نوروزی پیش رو این تعداد به حدود 400 هزار نفر افزایش یابد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۱۴
    • خودرو امروز ۵۱۳
    • خودرو امروز ۵۱۲
    • خودرو امروز ۵۱۱
    • خودرو امروز ۵۱۰
    • خودرو امروز ۵۰۹
    • خودرو امروز ۵۰۸
    • خودرو امروز ۵۰۷
    • خودرو امروز ۵۰۶
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو