رئیس پلیس راهور کرمان هشدار داد:

جریمه سنگین در انتظار رانندگان بی توجه به طرح زوج و فرد

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور کرمان با اشاره به اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد در محدوده بازار کرمان گفت: جریمه سنگین در انتظار رانندگان بی توجه به این طرح است.

جریمه سنگین در انتظار رانندگان بی توجه به طرح زوج و فرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، سرهنگ یوسف نجفی در خصوص کلیات طرح زوج و فرد در شهر کرمان بیان داشت: پلیس راهور کرمان به همراه اعضای شورای ترافیک استان در راستای کاهش شیوع کرونا تلاش می‌کند تا با اجرای برنامه‌هایی تجمع شهروندان را در معابر شهری و مراکز خرید به حداقل برسانیم.

  وی افزود: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقداماتی انجام دادیم که شامل اجرای طرح زوج و فرد و همچنین برنامه‌ریزی در زمینه فعالیت مراکز تعویض پلاک بوده است.

  رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: طرح زوج و فرد در محدوده بازار کرمان که عمدتاً محل تجمع و خرید و فروش است از روز گذشته در حال اجراست زیرا در ساعات بعد از ظهر شاهد پیک ترافیک در مسیرهای منتهی به این محدوده هستیم که بسیار مخاطره آمیز است.

  نجفی تصریح کرد: موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شد و بعد از بررسی‌ها مصوب شد؛ بین ساعات 16 تا 20 که بیشترین ساعات تردد در این محدوده است، محدودیت ترافیکی اعمال شود تا افراد کمتری در این محدوده‌ها خصوصاً بازار کرمان و قدمگاه حضور پیدا کنند.

  وی گفت: اجرای طرح به این صورت خواهد بود که در خیابان‌های اطراف بازار کرمان روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) تنها خودروهایی در ساعات تعیین شده حق تردد دارند که شماره انتهای پلاک آنها زوج است همچنین خودروهای دارای پلاک فرد روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه می‌توانند در مسیرهای یاد شده حضور داشته باشند.

  رئیس پلیس راهور استان کرمان اظهار داشت: محدوده ترافیکی شامل چهارراه کاظمی به سمت میدان شهدا، محدوده میدان شهدا، خیابان میرزا رضا، خیابان تجلی و همچنین میدان توحید (ارگ قدیم) است که همکاران ما در آنجا مستقر هستند.

  وی یادآور شد: خودروهایی که در غیر روز و ساعات اعلام شده در مسیرهای ذکر شده تردد داشته باشند توسط همکاران تذکر داده خواهد شد اما در صورتی که توجه نکنند برابر مقررات توسط مأموران و دوربین‌های مستقر در محل جریمه خواهند شد.

  نجفی ابراز داشت: به همشهریان توصیه می‌کنم حتی اگر پلاک آنها مجاز به تردد در این محدوده‌ها بود در این مکان‌ها حضور پیدا نکنند زیرا در این محدوده تراکم جمعیت زیاد است و امکان شیوع بیماری در حد بالایی وجود دارد، ضمن اینکه ما مشکل ترافیکی و تردد برای خودروها در این مکان را نداریم اما این محل‌ها به دلیل جمعیتی که شکل می‌گیرد بسیار خطرزا هستند.

  وی در خصوص میزان جریمه در محدوده ترافیکی فوق افزود: در واقع برابر قانون با رعایت نکردن طرح زوج و فرد دو تخل ف رخ می‌دهد؛ اول اینکه خودرو وارد محدوده ممنوعه شده و دوم بی توجهی به فرمان پلیس است که هر دو متحمل جریمه سنگینی خواهد بود.

  نجفی گفت: بنا داریم ابتدا به شهروندان در این رابطه تذکر بدهیم که امیدوارم همکاری کنند چون این مسئله برای حفظ سلامتی خود افراد است و هیچ نفعی برای سایر مراجع در بر ندارد و توقع داریم که همکاری لازم توسط شهروندان انجام شود و نیازی به جریمه کردن نباشد.

  رئیس پلیس راهور استان کرمان در ارتباط با مراکز تعویض پلاک استان یادآور شد: با توجه به اینکه در شهر کرمان و چند شهرستان بزرگ از جمله سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم مراکز تعویض پلاک وجود دارد که شهروندان برای تعویض پلاک و یا نقل و انتقال به آنجا مراجعه می‌کنند، همیشه این مراکز مملو از جمعیت هستند و برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت محدودیت‌هایی اعمال کرده‌ایم.

  وی افزود: در طرح محدودیت‌های تعویض پلاک به این نحو عمل می‌شود که فعلاً تا پایان تعطیلات نوروز که شرایط عادی می‌شود ما تنها به خودروهایی خدمات تعویض پلاک و نقل و انتقال می‌دهیم که قبلاً وکالت تعویض پلاک دریافت کرده باشند و این وکالت تا 15 فروردین مهلت داشته باشد یا در حال اتمام است لذا به سایر افراد خدماتی ارائه نخواهد شد.

  رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: افراد دارای وکالت نامه مهلت دار از مراجعه به مراکز تعویض پلاک خودداری کنند ضمن اینکه خودروهای فاقد پلاک هم می‌توانند به مراکز برای دریافت خدمات مراجعه کنند همچنین در این مراکز هم به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت طرح زوج و فرد اعمال می‌شود.
  کد خبر

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط