اوتو ۳۶۰

خودروساز چینی یک میلیارد ماسک تولید کرد

عصر خودرو- شرکت خودرو سازی BYD یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروهای انرژی سبز در چین که اکنون در خدمت مبارزه با کرونا است تا انتهای ماه می /۱۱ خرداد ۱۳۹۹/ بیش از یک میلیارد ماسک محافظ تولید کرده است.

خودروساز چینی یک میلیارد ماسک تولید کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، این خودرو ساز چینی ماسک های تولیدی را به بیش از 50 کشور یا منطقه جهان از جمله ژاپن، روسیه، مجارستان و نیوزیلند صادر کرده‌ است.

  گزارش حاکی است این شرکت با تخصیص تولیدات ماه‌های اول به رفع نیاز داخلی، ظرفیت تولید ماسک خود را تنها در عرض 2 ماه از 5 میلیون عدد در روز به 50 میلیون افزایش داده است.

  پس از تصمیم‌گیری برای تغییر خطوط تولید، طراحی لازم تنها ظرف 3 روز انجام گرفت ماشین‌آلات در 7 روز نصب شد و اولین بخش از ماسک‌ها ظرف 10 روز تولید شد.

  از آنجا که فرآیند سرهم‌بندی خودرو به محیطی کاملا تمیز و عاری از گرد و غبار و ضد الکتریسیته ساکن نیاز دارد، لذا خطوط تولید این خودرو سازی با تغییرات بسیار ساده و اندک به خطوط تولید ماسک تبدیل شدند.

  پیش از این نیز یک کارخانه تولید قطعات جنگنده J-10 و جنگنده مخفی J-20 در چین با بکارگیری 24 دستگاه از ماشین‌آلات خطوط تولید خود موفق شده بود به ظرفیت تولید روزانه سه میلیون ماسک دست یابد.

  نگرانی از کمبود ماسک باعث شده بود تا متخصصان مجموعه‌ی هوایی AVIC، با اعمال تغییراتی در خطوط تولید خود، تنها در عرض سه روز، کار طراحی خطوط تولید جدید را به اتمام برسانند و در نهایت در 16 روز آن‌ها را راه‌اندازی کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط