برنج

افتتاح ۱۷ ایستگاه مترو تا پایان سال به شرط تامین منابع مالی+اسامی ایستگاه‌ها

عصر خودرو- مدیرعامل متروی تهران اعلام کرد که در صورت تامین منابع مالی تا پایان سال، ۱۷ ایستگاه مترو به بهره برداری می‌رسد.

افتتاح ۱۷ ایستگاه مترو تا پایان سال به شرط تامین منابع مالی+اسامی ایستگاه‌ها
نسخه قابل چاپ
جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، علی امام با بیان این‌که سه ماه از آغاز سال جدید گذشته است و در صورتی که بتوانیم نسبت به تامین منابع مالی اقدام کنیم، می‌توان تا آخر سال جاری حدود 17 ایستگاه مترو را به بهره‌برداری برسانیم، اظهار کرد: در صورت تحقق منابع مالی می‌توان تا پایان سال 1399، 17 ایستگاه در خطوط 6، 7، 3 و 4 متروی تهران به بهره‌برداری رساند.

  وی با بیان این‌که هشت ایستگاه در خط شش مترو آمادگی بهره‌برداری دارد، گفت: شش ایستگاه خط 6، در قسمت شمالی حدفاصل ایستگاه تربیت مدرس تا صفاری است و دو ایستگاه نیز در قسمت جنوبی و در 10 کیلومتری که قبلا افتتاح شده قرار دارد که ایستگاه امیرکبیر و شهید رضایی است.

  امام با بیان این‌که هفت ایستگاه در خط 7 مترو به شرط تامین منابع مالی آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: ایستگاه‌هایی همچون توحید، بوستان گفت‌وگو، برج میلاد، میدان قیام، شهید محلاتی و آهنگ آماده بهره‌برداری هستند و این در حالی است که در خط 3 تنها ایستگاه اقدسیه باقی مانده است که این ایستگاه را نیز می‌توان در سال جاری به بهره‌برداری رساند.

  مدیرعامل متروی تهران با بیان این‌که در توسعه خط 4 احداث ایستگاه پروانه بالاتر از ایستگاه ارم سبز در نظر گرفته شده است، ادامه داد: همچنین ساخت دو پایانه آزادگان و اکباتان را نیز در دستور کار قرار دادیم و این در حالی است که ساخت سه پست برق جدید مربوط به خطوط 3، 6 و 7 نیز در دستور کار امسال قرار دارد.

  وی با بیان این‌که تمامی این 17 ایستگاه پیشرفت فیزیکی حدود 85 تا 95 درصد داشته و عمدتا در حوزه تجهیزات دارای کمبودهایی هستند، تصریح کرد: شهردار تهران در بازدید اخیرش دستوراتی را در خصوص تامین منابع مالی صادر کرده است که امیدواریم اتفاقات خوبی از طریق سازمان املاک و افزایش همکاری بانک شهر که حامی اصلی خط 6 مترو است، رخ دهد.

  امام با اشاره به این‌که البته در اسناد بالادستی منابع مالی برای توسعه مترو در نظر گرفته شده است، ادامه داد: اوراق مشارکت سال 1397 منتشر شده که حدود 910 میلیارد تومان آن در اختیار بانک آینده قرار دارد که در نظر داریم ضمن اخذ مجوز از بانک مرکزی بتوانیم نسبت به آزاد سازی این بودجه مترو اقدام کنیم.

  وی با بیان این‌که در اوراق مشارکت سال 1398 می‌توانیم 1000 میلیارد تومان منتشر کنیم که این مهم تا آخر تیرماه رخ می‌دهد، گفت: همچنین شهرداری در بودجه سال 1399، 2800 میلیارد تومان برای توسعه مترو در نظر گرفته است که اگر حداقل 50 درصد آن محقق شود، مبلغی حدود 1400 میلیارد تومان می‌توانیم به توسعه مترو تزریق کنیم.

  مدیرعامل متروی تهران ادامه داد: همچنین در بحث توسعه مترو به پتانسیل و ظرفیت‌های مجتمع‌های ایستگاهی توجه شده که باید حدود 1000 میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشیم و این درحالی است که منابع غیرنقد نیز برای توسعه مترو در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم در صورت تحقق این منابع مالی نسبت به بهره‌برداری از 17 ایستگاه اقدام کنیم.

  وی افزود: ایستگاه های اقدسیه در خط سه،پروانه در خط چهار، ایستگاه‌های شهیدرضایی،امیرکبیر، تربیت مدرس، شهرک آزمایش،  مرزدارن، اشرفی اصفهانی و شهید ستاری در خط شش، در خط هفت مترو نیز ایستگاه‌های آهنگ، شهید محلاتی، میدان قیام، 17شهریور، باقرخان، بوستان گفت‌وگو و برج میلاد به شرط تامین منابع تا پایان سال افتتاح می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط