اطلس خودروکرمان خودرو

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد؛

۱۰۰ هزار سواری فرسوده، منبع بزرگ آلودگی هوای تهران

عصر خودرو- شهیدزاده گفت: بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده سواری در تهران با سن بیش از ۱۸ سال در حال تردد هستند،که بخش قابل توجهی انتشار آلاینده های هوا را تولید می‌کنند.

۱۰۰ هزار سواری فرسوده، منبع بزرگ آلودگی هوای تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، حسین شهیدزاده که در آستانه روز جهانی حمل و نقل پاک اظهار داشت: تعداد کل خودروهای سواری تهران، حدود سه میلیون و 435 هزار دستگاه برآورد می‌شود که از این تعداد بیش از 100 هزار دستگاه از سن فرسودگی عبور کرده‌اند و علاوه بر مصرف بالای سوخت، آلایندگی بالایی نیز تولید می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه میزان انتشار خودروهای سواری تهران سالانه مجموعاً 579 هزار تن است، اظهار کرد: به عبارتی، خودروهای سواری هر روز یک هزار و 586 تن آلاینده‌های بیماری‌زا، وارد ریه شهروندان تهرانی می‌کنند.

  شهیدزاده با بیان اینکه 82 درصد اکسیدهای گوگرد و 23 درصد ذرات معلق هوای تهران از کل انتشار آلایندگی ناشی از وسایل نقلیه مختلف را خودروهای سواری تولید می‌کنند، تصریح کرد: سهم این خودروها در تولید منواکسیدکربن 46 درصد، اکسیدهای نیتروژن 45 درصد و ترکیبات آلی فرار 43 درصد است.

  مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر آغاز فصل پاییز و نزدیک شدن به زمان بروز پدیده وارونگی دما (این ورژن) که افزایش آلودگی هوای پایتخت را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: بدون تردید، عدم اجرای طرح ترافیک و عدم کنترل معاینه فنی خودروهای عبوری، میزان تراکم آلاینده‌ها در هوای تهران و آثار و عوارض ناشی از آن را دوچندان می‌کند. لازم به ذکر است بر اساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، ذرات معلق می‌توانند ویروس کرونا را با خود حمل کرده و به افزایش امکان سرایت بیماری به دیگران کمک کنند. لذا کاهش این ذرات اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط