کارمانیا

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری خبر داد

جریمه و بازگرداندن اتوبوس‌های ایرانی توسط ترکیه

عصر خودرو : : مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری با اعلام جریمه و بازگرداندن اتوبوس‌های ایرانی توسط ترکیه گفت: به نظر می‌رسد ترکیه بعداز آنکه در مسئله کامیون‌ها به اهدافش نرسید به‌دنبال ایجاد مشکلات جدیدی درحوزه حمل‌ونقل خصوصاً حمل‌ونقل مسافری است.

جریمه و بازگرداندن اتوبوس‌های ایرانی توسط ترکیه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»به نقل از تسنیم، محمدجواد عطرچیان اظهار کرد: از حدود 10 روز پیش ترکیه اقدام به جریمه و برگرداندن تعدادی از اتوبوس‌های ایرانی کرده است.

  وی با بیان "دلیل این اقدام ترکیه را نمی‌دانم" افزود: تعدادی از اتوبوس‌های ایرانی توسط طرف ترک برگردانده شده و آنها را جریمه کرده است. این موضوع را از طریق وزارت امور خارجه و سفارت ایران در آنکارا پیگیری می‌کنیم تا دلایل این اتفاق را به ما بگویند.

  وی تصریح کرد: قاعدتاً در موافقتنامه هیچ مشکلی نداریم و به نظر می‌رسد ترکیه بعد از بحث‌هایی که در کامیون مطرح شد و به اهدافش نرسید به‌دنبال این است که مشکلات جدید دیگری در حوزه حمل‌ونقل خصوصاً حمل‌ونقل مسافر ایجاد کند.

  وی یادآور شد:‌ معمولاً مسافرانی که به‌وسیله اتوبوس به‌سمت ترکیه می‌روند، اتوبوس‌های گردشگری هستند که  هرکدام از آنها برای ترکیه درآمدزایی دارد.

  عطرچیان ادامه داد: به‌طور غیرمستقیم این موضوع را بررسی کردیم، شاید ترکیه نظرش این است که به‌ازای هر اتوبوسی که از ایران به‌سمت ترکیه می‌رود یک اتوبوس هم از ترکیه به‌سمت کشورمان بیاید.

  مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اعلام "اگر اتوبوسی به ایران بیاید مشکلی با آن نداریم" تأکید کرد: معمولاً اتوبوس‌ها از ایران به ترکیه می‌روند، ولی ظاهراً دلیل این اقدام ترکیه همین است. این مسئله در موافقتنامه و تفاهمنامه حمل‌ونقل دو کشور پیش‌بینی نشده است.

  عطرچیان ادامه داد: جریمه و بازگرداندن اتوبوس‌های ایرانی بدون هماهنگی با سفارت ایران در ترکیه و وزارت راه و شهرسازی اعمال شده و به همین منظور مراتب اعتراض را از مراجع دیپلماتیک به اطلاع طرف ترکیه‌ای رسانده‌ایم و آنها در حال بررسی این موضوع هستند.

  وی با ابراز "هنوز جوایی به ما نداده‌اند" اظهار کرد: جریمه و بازگرداندن اتوبوس‌هایی ایرانی از حدود 10 روز پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد، نمی‌دانیم داستان و بحث طرف ترکیه‌ای چیست.

  وی با بیان "نمی‌دانیم ترکیه چه هدفی از این داستان دارد" افزود: ترکیه همواره یک موضوعی را در حمل‌ونقل جاده‌ای پیگیری می‌کند و دستاورد آن نیز است که روابط دو کشور را مقداری مخدوش می‌کند. شدیداً به این رویه اعتراض داریم و از مراجع دیپلماتیک ماجرا را پیگیری می‌کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو