کارمانیا

مدیرکل ترانزیت سازمان راهداری خبر داد

ترانزیت ۳.۳ میلیون تن کالا از مرزهای کشور در ۳ ماه اول سال

عصر خودرو : مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری گفت: در ۳ ماه ابتدای سال ۹۴ بیش از ۳ میلیون و ۳۷۴ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

ترانزیت ۳.۳ میلیون تن کالا از مرزهای کشور در ۳ ماه اول سال
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، محمدجواد عطرچیان با اعلام این خبر بیان کرد: با توسعه و بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل، تقویت کریدورهای ترانزیتی از مسیر جمهوری اسلامی ایران، هماهنگی با سازمان‌های ذیربط و برنامه‌ریزی و تعامل و همکاری بخش خصوصی فعال در حوزه حمل و نقل بین‌المللی در کشور در مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده، یک میلیون و 738 هزار‌ تن را مواد نفتی و یک میلیون و 635 هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند.

  وی افزود: عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، انواع پنبه، لوازم خانگی و مواد غذایی بوده است.

  مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی گفت: در مدت زمان مذکور، از میان مرزهای کشور، پرویزخان در استان کرمانشاه با 916 هزار تن معادل27 درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود. پس از آن مرزهای بندر عباس با‌ 20.6 رصد، باشماق با 17.3 درصد و بازرگان با 10 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.
  وی‌ اظهار داشت: در زمینه ترانزیت خروج کالا از کشور، بندر امام با یک میلیون و 373 هزار تن معادل 41 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهای بندرعباس با 12 درصد، بازرگان با 6.4 درصد، لطف‌آباد با 6.4 درصد و سرخس با 5.3 درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.
  عطرچیان بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی را از مبدأ عراق به مقصد امارات اعلام کرد و افزود: از 150 هزار دستگاه تعداد سفر کامیون‌های حمل کننده کالاهای ترانزیتی، 91 هزار دستگاه معادل 61 درصد توسط کامیون ایرانی و مابقی توسط سایر ملیت‌ها از کشور حمل شده است.
  وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئو پلتیک خود به عنوان چهار راه ترانزیتی آسیا و اروپا دارای پتانسیل‌های کافی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر از طریق شیوه‌های گوناگون حمل و نقل است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو