کارمانیا

مدیرکل ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری:

تردد از مرزهای سرو، رازی و بازرگان به روال عادی در جریان است

عصر خودرو- مدیرکل ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: با آغاز فعالیت مجدد دروازه های مرزی سرو و رازی در آذربایجان غربی عبور و مرور مسافر از طریق این دو پایانه به روال عادی در جریان است.

تردد از مرزهای سرو، رازی و بازرگان به روال عادی در جریان است
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، محمدجواد عطرچیان افزود: دولت ترکیه به علت ایجاد ناامنی از 2 ماه پیش منطقه مرزی کاپی کوی (رازی)و اسن دره (سرو) را تعطیل کرد و در نتیجه فعالیت این مرزها نیز تعطیل شد.
  وی با بیان اینکه فعالیت مرزهای یادشده بار دیگر روزهای 28 و 29 مهرماه آغاز شده است، اظهار داشت: از زمان بازگشایی این دو مرز روزانه 40 نا 50 دستگاه کامیون ترک از طریق پایانه سرو وارد خاک ایران می شوند.
  مدیرکل ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری اضافه کرد: با آغاز فعالیت مرز رازی هم اکنون اتباع دو کشور از طریق این پایانه بدون هیچ مشکلی تردد می کنند، هرچند بیشترین تردد به صورت پیاده و یا با خودروهای سواری انجام می شود.
  عطرچیان با اشاره به تردد کامیونهای ایرانی و ترکیه ای از طریق مرز بازرگان، گفت: در حال حاضر روزانه 700 تا 800 دستگاه کامیون از پایانه مرزی بازرگان تردد می کنند و عبور و مرور کامیونهای ترکیه، ایران و سایر اتباع کشورهای منطقه از طریق این پایانه روال عادی دارد.
  مرز رازی در 65 کیلومتری شهرستان خوی قرار دارد و ترکیه اواخر شهریورماه به دلیل ناامنی ها در این کشور این مرز را از سمت خود بست و این انسداد تا روز 28 مهر ادامه داشت تا آنکه طرف ترک دوباره مرز کاپی کوی را به طور کامل فعال کرد.
  مرز سرو (اسن دره)نیز در 60 کیلومتری ارومیه قرار دارد که اواخر شهریور از سوی دولت ترکیه بسته و از روز 29 مهر سال جاری بر روی مسافران پیاده باز شد.

   

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو