کارمانیا

فراری در سال ۲۰۴۰

عصر خودرو- "همین امروز به فکر فردا باش" این شعاری است که شرکت خودروسازی فراری بر اساس آن طراحان جوان را واداشته تا تصورات خود از فراری در سال ۲۰۴۰ را روی کاغذ بیاورند.

فراری در سال ۲۰۴۰
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صبحانه، مدرسه طراحی فراری مسابقه یاد شده را چالش سال 2015 خود دانسته است. بهترین طرح‌ها جوایزی را به خود اختصاص خواهند داد. در میان هیات داوران این مسابقه نام "سباستین فتل"، راننده آلمانی رقابت‌های فرمول یک نیز دیده می‌شود.

  50 مدرسه طراحی از سراسر جهان به دور مقدماتی این رقابت راه یافتند که در نهایت هم 4 کالج از آمریکا، کره‌جنوبی، فرانسه و آلمان توانستند به دور نهایی راه پیدا کنند. هر مدرسه باید چهار طرح را ارائه می‌داد تا در نهایت دوازده فینالیست بر سر دو جایزه بزرگ نهایی وارد رقابت شوند.

  برنده جایزه نخست از سوی مخاطبان فیس‌بوکی فراری انتخاب می‌شود و برنده جایزه دیگر هم با رای نهایی هیات داوران که اعضایش طراحان سرشناس، مهندسان و رانندگان برجسته از جمله سباستین فتل هستند، تعیین می‌شود.

  طراحان جوان یک سال تمام زمان داشتند رویای خود از فراری سال 2040 را ترسیم کنند. برنده این طرح‌ها نیمه ژانویه 2016 معرفی خواهد شد.

  12 طرح نهایی راه یافته به چالش طراحی 2015 فراری:

  این طرح شباهت زیادی به خودروهای فضایی در فیلم‌های علمی - تخیلی از جمله جنگ ستارگان دارد. فراری FL را مدرسه طراحی "پفورتسهایم" آلمان بدون چرخ و لاستیک و البته سقف در نظر گرفته است.

  کالج آمریکایی مطالعات خلاقانه در دترویت "فراری دو" را روانه این رقابت کرده است.

  فراری د اسفرا از دانشگاه هونگیک سئول

  باز هم طرحی از دترویت: فو توریزمو تصور طراحان آمریکایی از فراری سال 2040 است.

  بدون شیشه. فراری اته‌رو از سئول از پنجره چشم‌پوشی کرده است. دوربین‌ها رخدادهای بیرون خودرو را به سرنشینان انتقال می‌هند.

  آمریکایی‌ها فراری سرخپوش را دوست دارند. "اینتروالو" هم محصول کالج دترویت است.

  "ویونته روسا" طرحی از دانشگاه هونگیک سئول

  "فراری مانیفستو" طراحی دست طراحان فرانسوی والنسینس

  شاید F247 از والنسینس برنده چالش سال فراری باشد.

  "هورایزون" از مدرسه آی اس دی روبریکا از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند روز 16 ژانویه جایزه نهایی را از آن خود کند.

  "پارابولیکا" طرحی از طراحان آلمانی

  فراری می‌تواند نقره‌ای باشد مانند دوآلیتا 422

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
  آرشیو