کارمانیا

صف ۵۰ کیلومتری کامیون‌ها در مرز بازرگان

عصر خودرو- مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی از تشکیل صف ۵۰ کیلومتری کامیون‌ها در مرز بازرگان - گوربولاغ به دلیل نبود سوخت مورد نیاز و نیز کولاک و یخبندان خبر داد.

صف ۵۰ کیلومتری کامیون‌ها در مرز بازرگان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از مهر،امیرعباس جعفری با بیان اینکه هم اکنون بیش از دو هزار کامیون ایرانی به دلیل نبود سوخت مورد نیاز در ترکیه در مرز بازرگان – گوربولاغ گرفتار شده‌اند افزود: در حال حاضر سه روز است این کامیون‌ها به دلیل اتمام سوخت در این مرز منتظر امداد رسانی جهت ورود به کشور هستند.
  وی با اشاره اینکه بارش سنگین برف، یخبندان و کولاک از سه روز گذشته در این منطقه ادامه دارد عنوان کرد: متوقف شدن کامیون‌ها به علت سرما و روشن بودن همه کامیون‌ها و اتمام سوخت مخزن کامیون‌های در این سه روز اخیر بوده است.

  جعفری با بیان اینکه از این تعداد 500 کامیون ایرانی و یک هزار و 500 کامیون متعلق به کشور ترکیه است اظهارداشت: هم اکنون بیش از 500 دستگاه کامیون ایرانی به همراه بیش از یک هزار و 500 دستگاه کامیون ترکیه ای در مرز بازرگان ـ گوربولاغ منتظر ورود به ایران هستند.

  10 هزار لیتر سوخت مورد نیاز کامیون‌های ایرانی منتظر صدور مجوز است
  وی با بیان اینکه مدیریت بحران استان آمادگی هر گونه امداد رسانی در حوادث مختلف را دارد گفت: برای امدادرسانی به رانندگان کامیون‌های ایرانی 10 هزار لیتر سوخت تأمین شده و منتظر صدور اجازه سوخت رسانی به آن‌ها در آن سوی مرز هستیم.

  مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی یکی دیگر از علل تشکیل صف 50 کیلومتری کامیون‌ها در مرز بازرگان – گوربولاغ را آغاز سال جدید میلادی عنوان و اضافه کرد: روند ترخیص کامیون‌ها در آن سوی مرز به علت تعطیلات پایان سال و کم شدن تعداد کارکنان گمرک ترکیه کند بوده و به همین علت در خاک ترکیه صف طویل و 50 کیلومتری کامیونی تشکیل شده است.

  جعفری تاکید کرد: از دیروز به علت بارش سنگین برف، سرما و کولاک شدید در منطقه، با هماهنگی مسئولان دو کشور امداد رسانی و تأمین مایحتاج مورد نیاز رانندگان ایرانی از قبیل پتو و مواد غذایی ایرانی از طریق گروه‌های امدادی هلال احمر و ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان غربی انجام شد.

  مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به تلاش‌های مسئولان دو طرف برای رفع این مشکل گفت: پیش بینی می‌شود که تا 48 ساعت آینده مشکل صف کامیون‌ها در مرز بازرگان حل شده و رانندگان ایرانی با گذر از مرز به وضعیت مساعد می‌رسند.

  وی با اشاره به تداوم کولاک و یخبندان در این مرز اظهارداشت: بارش سنگین برف که از چهارشنبه گذشته در مناطق مختلف آذربایجان غربی آغاز شده و هم اکنون نیز ارتفاع برف در شهر مرزی بازرگان و ماکو به حدود 70 سانتیمتر می‌رسد.

  راه ارتباطی بیش از 200 روستا همچنان مسدود است
  جعفری در خصوص بارش سنگین برف، کولاک و یخبندان در استان و روند امداد رسانی در حوداث افزود: بر اثر بارش سنگین برف و کولاک کم سابقه در بیشتر نقاط استان راه‌های ارتباطی بیش از دو هزار و 700 روستای این استان مسدود شد که با تلاش شبانه روزی راهداران، راه‌های افزون بر دو هزار و 500 روستا بازگشایی شده است.

  وی با بیان اینکه با وجود تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی راههای اصلی و روستایی، هنوز راه ارتباطی 200 روستا مسدود است اظهارداشت: همچنان عملیات امداد رسانی و نیز برف روبی به روستاهایی که راه ارتباطی آن مسدود شده ادامه دارد.

  جعفری با تاکید بر اینکه در سه الی و چهار روز اخیر بارش سنگین برف و کولاک در استان ادامه داشته و موجب بروز مشکلاتی شده است افزود: ارتفاع برف در برخی مناطق روستایی را بیش از دو متر رسیده و برای تسریع در بازگشایی محورهای اصلی و روستایی امسال به طور گسترده ای از تجهیزات و ماشین آلات بخش خصوصی نیز در شهرستان‌های مختلف استان استفاده شده است.

  بارش سنگین برف، کولاک و یخبندان نه تنها موجب مسدود شدن راه ارتباطی روستایی و شهری نشده بلکه موجب شده تعطیلی مدارس برخی از مناطق نیز وارد 5 امین روز شود.

  در این راستا به علت بارش برف در استان و به دنبال آن یخبندان، برودت هوا و مسدود بودن راه‌های روستایی برخی مناطق استان، تمامی مقاطع تحصیلی روستاهای شهرستان ماکو و روستاهای بخش خلیفان و مسیر بوکان به مهاباد و مدارس ابتدایی روستاهای چالدران در نوبت صبح و بعد از ظهر امروز سه شنبه تعطیل او مدارس ابتدایی شهری شهرستان‌های ماکو و چالدران نیز با یک ساعت تأخیر آغاز شده است.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو