کارمانیا

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ:

سالانه ۱۶ هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، گفت: آمار تصادفات حکایت از این دارد که در سال ۱۶ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.

سالانه ۱۶ هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از فارس، صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری میان واحد فراهم‌آوری اعضای نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،( بیمارستان مسیح دانشوری)‌ و پلیس‌ راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به امضای رسید.

  سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه، گفت: امضای این تفاهم‌نامه با هدف همکاری دوجانبه در راستای ترویج فرهنگ اهدای اعضای بود، قطعاً می‌تواند باعث نجات جان بسیاری از افراد جامعه که نیازمند اهدای عضو هستند شوند.

  حسینی با بیان اینکه امروزه بیش از 25 هزار نفر از هموطنان ما به دلایل مختلف در انتظار اعطای عضو هستند، تصریح کرد: متأسفانه آمار تصادفات حکایت از این دارد که در سال 16 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند که از این تعداد افراد زیادی دچار مرگ مغزی می‌شوند که من موارد زیادی را طی 30 سال خدمت خود در راهنمایی و رانندگی به چشم دید‌ه‌ام.

  وی با اشاره به اینکه باید اهدای عضو به یک رفتار بدیهی تبدیل شود، گفت: متأسفانه یکی از معضلات موجود در جامعه این است که رفتارهای غلط به رفتارهای بدیهی تبدیل شده است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، تأکید کرد: عواطف نباید مانع از کارهای خداپسندانه شود و قطعاً یک نفر که مرگ مغزی شده می‌تواند حداقل جان 3 انسان دیگر را نجات دهد.

  حسینی پیش‌گیری از تصادفات را هدف مهم پلیس دانست و گفت: البته چون متغیرهای زیادی باعث وقوع تصادفات می‌شود این عدد هرگز به صورت مطلق به صفر نمی‌رسد در هر صورت امیدواریم در کنار همه اهدافی که داریم بتوانیم فرهنگ اهدای عضو را در جامعه ترویج دهیم.

   

  برای آگاهی از تازه های جهان خودرو، جدیدترین قیمت ها و بازار خودرو ایران اینستاگرام خودرو امروز را دنبال کنید و جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر خودرو (https://telegram.me/asrekhodro ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو