کارمانیا

مدیرکل ترانزیت وپایانه های مرزی:

ترکیه مسئول جان ومال رانندگان ایرانی است

عصر خودرو- مدیرکل ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در واکنش به آتش زدن ۲ کامیون دیگر ایرانی در داخل خاک ترکیه، دولت این کشور را مسئول جان و مال رانندگان ایرانی عنوان کرد.

ترکیه مسئول جان ومال رانندگان ایرانی است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایرنا، محمدجواد عطرچیان افزود: تامین امنیت ناوگان ترانزیت ایران در داخل خاک ترکیه با دولت این کشور است و شرکت های حمل و نقل ایرانی باید به مسایل امنیتی تردد خود در این زمینه توجه جدی داشته باشند.
  وی با بیان این که از دو هفته پیش تردد در داخل خاک ترکیه ناامن شده بود، اظهار داشت: به همین منظور ما از دو هفته پیش به شرکت های حمل و نقل ایرانی نسبت به ناامن بودن رفت و آمد در داخل خاک ترکیه هشدار داده بودیم تا از مسیرهای های دیگری استفاده کنند.
  مدیرکل ترانزیت و پایانه های مرزی یادآور شد: تاکنون 15 کامیون ایرانی در ترکیه آتش زده شده است و دولت این کشور باید نسبت به پرداخت خسارت آنها اقدام کند، زیرا براساس قوانین بین المللی دولت ترکیه مسئول جان و مال رانندگان ایرانی در خاک این کشور است.
  وی تاکید کرد: از دولت ترکیه درخواست می کنیم رانندگان ایرانی در داخل خاک این کشور با محافظ (اسکورت) حرکت کنند تا بیش از این شاهد به خطر افتادن جان و مال رانندگان ایرانی در این کشور نباشیم.
  عطرچیان گفت، با وجود حادثه اخیر در داخل خاک ترکیه، رفت و آمد کامیون های ایرانی از طریق پایانه های مرزی با ترکیه به روال عادی درجریان است.
  به گزارش ایرنا، دو دستگاه کامیون ایرانی روز چهارشنبه گذشته در شرق ترکیه در مسیر جاده دوغوبایزید - چالدران - وان در گردنه تندورک در نزدیکی مرز ایران به آتش کشیده شد، اما به رانندگان این دو کامیون آسیبی نرسید.
  افراد مسلح علاوه بر آتش زدن این دو کامیون ایرانی، 6 کامیون ترکیه را نیز در گردنه تندورک به آتش کشید که تمام بار آنها در آتش سوخت، اما رانندگان آنها بعداز مدتی توسط افراد مسلح آزاد شدند.
  با وجود تلاش برای پرداخت خسارت کامیونداران ایرانی تاکنون دولت ترکیه در خصوص پرداخت خسارت به صاحبان کامیون های ایرانی که در قلمروی این کشور کامیون های آنها به آتش کشیده شده اند اقدامی به عمل نیاورده است.
  خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرده است که عناصر مسلح پ.ک.ک بعد از به آتش کشیدن کامیون ها از منطقه متواری شده اند و نیروهای امنیتی با حمایت بالگردها عملیات گسترده ای را برای یافتن مهاجمان آغاز کرده اند.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو