مدیران خودروکارمانیا

سود پژو دو برابر شد

عصر خودرو- خودروساز فرانسوی پژو اعلام کرد سود خالص این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۱۶ با کاهش هزینه‌های مربوط به مخارج سازماندهی مجدد، مالیات و بدهی، بیش از دو برابر شد.

سود پژو دو برابر شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، پژو که دومین خودروساز بزرگ اروپا پس از فولکس واگن است، اعلام کرد سود خالص این شرکت در نیمه اول امسال بیش از دو برابر شده و به 1.2 میلیارد یورو (1.32 میلیارد دلار) در مقایسه با 571 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

  درآمد پژو در مدت شش ماه تا 30 ژوئن به 27.78 میلیارد یورو در مقایسه با 28.04 میلیارد یورو در مدت مشابه سال گذشته رسید که به دلیل تاثیر منفی تبدیل فروش بین‌المللی به یورو بود. درآمد عملیاتی در همین مدت به 1.62 میلیارد یورو در مقایسه با 1.04 میلیارد یورو در نیمه اول سال گذشته رسید.

  کارلوس تاوارس، مدیرعامل پژو در این باره گفت: عملکرد نیمه اول موفقیت تغییر و تحول ساختاری پژو را نشان می دهد.

  تاوارس از زمانی که در سال 2014 به این سمت رسید، با کاهش شمار خودروهایی که تولید می کند و تعدیل نیروی کار، هزینه‌ها را کاهش داده است. با وجود اینکه تمرکز پژو به کاهش هزینه، قیمت گذاری و حاشیه سود باعث شد این شرکت فروش ضعیف‌تری داشته باشد، در سال 2015 به سودآوری رسید.

  این خودروساز که رسما به عنوان گروه خودروسازی پژوسیتروئن شناخته می‌شود، در مسیر دستیابی به اهداف مالی هدف گذاری شده قرار دارد که شامل رشد بیش از 10 درصدی درآمد تا سال 2018 در مقایسه با سال 2015 است.

  بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، پژو انتظار دارد بازارهای خودرو در اروپا و چین در نیمه دوم سال رشد کنند اما بازارهای آمریکای لاتین و روسیه کاهش دو رقمی خواهند داشت.

  این خودروساز فرانسوی اوایل ماه جاری توافقی را با شرکت سایپا امضا کرد تا تولید سه مدل سیتروئن را در سال 2018 در ایران آغاز کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید