مدیران خودروکارمانیا

جانشین فرمانده ناجا خبر داد؛

۵ هزار نیروی کمکی در اختیار پلیس راهور

۱۰۰۰ تیم گشت نوروزی

عصر خودرو- جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه مدیریت و فرماندهی صحنه تصادفات با پلیس است گفت: در اجرای قانون هر کسی تخلف کند به آن رسیدگی و برخورد می‌شود.

۵ هزار نیروی کمکی در اختیار پلیس راهور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سردار دکتر اسکندر مومنی در دومین روز دوازدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی به سخنان وزیر کشور در آخرین دیدارشان با فرمانده کل قوا اشاره و اظهار داشت: فرمانده کل قوا از عملکرد نیروی انتظامی ابراز رضایت کامل داشتند و این ابراز رضایت را در دیدار فرمانده ناجا در اسفند ماه نیز اعلام فرمودند؛ معظم‌له ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد ناجا فرموده بودند که سلام من را به همه فرماندهان و رؤسای پلس برسانید که امروز سلام فرمانده کل قوا را به شما رؤسا و مدیران پلیس راهوار ابلاغ می‌کنم.

  وی به طرح نوروزی و ماموریت‌های پلیس راهور پرداخت و گفت: مدیریت، فرماندهی و مسئول سازی دستگاه‌های دیگر بر اساس قوانین و مقررات با پلیس است؛ این امر طبق مصوبات ستاد کل و تصویب ستاد فرماندهی کل قوا تعیین شده است و در قانون جدید راهوار نیز آمده است که مدیریت صحنه با پلیس است.

  جانشین فرمانده ناجا افزود: بر اساس قانون اگر راننده خطا کند پلیس آن را جریمه می‌کند؛ همچنین اگر دستگاه متولی راه و سازنده خودرو نیز تخلف کند پلیس می‌تواند آنها را مقصر تلقی کرده و به دستگاه قضایی معرفی کند چرا که مدیریت و فرماندهی صحنه تصادفات با پلیس است و این اختیار قانونی است که به پلیس راهور داده شده است.

  وی به چند پرونده در خصوص محکومیت خودروسازان و به زندان رفتن یک مدیرعامل، انفصال و جریمه شدن پرداخت و ادامه داد: پلیس تنها مسئول در خصوص بالا رفتن تصادفات نیست بلکه شرایط محیطی، راه و خودرو نیز دخیل است؛ 50 درصد کشته‌ها سر صحنه‌اند و 50 درصد در مسیر اتفاق می‌افتد پس ما باید از همه ظرفیت‌های درونی و بیرونی استفاده کنیم تا بتوانیم تصادفات را مدیریت کنیم.

  جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: ما با راهداری، خودروسازی، امداد و نجات و... تعامل داریم اما در اجرای قانون هر کسی تخلف کند به آن رسیدگی و برخورد می‌شود.

  وی با بیان اینکه زبان صحبت با مردم زبان احترام است و پلیس راهور بیشترین ارتباط را با مردم دارد اما اگر تخلفی ببیند طبق قانون برخورد می‌کند تاکید کرد: هرگز توصیه ما این نیست که از تخلفات به خصوص تخلفات حادثه‌ساز چشم‌پوشی شود بلکه حتما باید برخورد شود اما بر اساس قانون و اختیارات. چرا که حفظ جان افراد برای ما مهم است؛ اعمال قانون باید همراه با ادب و احترام باشد.

  جانشین فرمانده ناجا به اختیار قانونی پلیس راهور در صحنه اشاره و اظهار کرد: به طور مثال پلیس می‌تواند طی 2 تخلف حادثه‌ساز خودرو را 72 ساعت توقیف کند اما این تصمیم پلیس سر صحنه است که ببیند چگونه مدیریت کند و با توجه به اینکه ایام عید را پیش رو داریم حتی بعضی وقت‌ها توقیف دو ساعته می‌تواند مفید باشد.

  وی با تاکید بر اینکه پلیس راهور اختیارات قضایی دارد، گفت: نقش پلیس راهور منحصر به فرد است و در نقش قاضی سر صحنه عمل می‌کند؛ هم تخلف را تشخیص می‌دهد هم اعمال قانونی می‌کند و هم جریمه.

  جانشین فرمانده ناجا به تجهیز تیم‌های گشتی و نیروهای انسانی برای طرح نوروزی پرداخت و گفت: 5 هزار نیروی کمکی و هزار تیم گشتی در اختیار پلیس راهور قرار می‌گیرد تا آنها در جاهایی که نیاز است و بیشترین تصادفات است، بکار گرفته شود.

  وی همچنین به موضوعات اقتصادی و افزایش حقوق پرسنل پلیس راهور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ما این موارد را مدنظر داریم.
   

    

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو